MagazynyTransport

DHL otwiera swój drugi magazyn w rejonie lotniska

Nowy obiekt umożliwia kurierom DHL wyruszyć na zaplanowane trasy 45 minut wcześniej

DHL zainwestował 9,6 miliona dolarów w kolejny magazyn w Denver. Obiekt posiada ponad 5 202 metry kwadratowe połączonej powierzchni magazynowej i biurowej, wraz z 60 stanowiskami dla pojazdów do załadunku i rozładunku przesyłek wokół systemu sortowania.

DHL inwestuje w drugi magazyn w Denver

DHL, globalny dostawca usług dostawczych i logistycznych, otworzył swój drugi magazyn w obszarze metropolitalnym Denver, zlokalizowany na terenie międzynarodowego lotniska. Firma zainwestowała w obiekt 9,6 miliona dolarów, a sam zakład obejmuje ponad 5 202 metry kwadratowe połączonej powierzchni magazynowej i biurowej oraz 60 stanowisk dla pojazdów do załadunku i rozładunku przesyłek wokół systemu sortowania z możliwością przenoszenia.

Firma przekazała, że nowa lokalizacja bliżej „komercyjnego rdzenia” Denver, pozwala zapewnić jej klientom wcześniejsze dostawy i większą pojemność przesyłek dla importerów i eksporterów. Nowy obiekt umożliwia kurierom DHL wyruszyć na zaplanowane trasy 45 minut wcześniej, a co więcej, w nowym obiekcie pracuje 55 dedykowanych kurierów i pracowników operacyjnych, a dzięki zaawansowanemu systemowi obsługi materiałów, nowy obiekt może przetwarzać do 5 025 sztuk przesyłek na godzinę.

Czytaj też: DHL kupuje pojazdy elektryczne. Dostawczaki trafią na Filipiny

Z korzyścią dla klientów

DHL dodał, że obiekt jest również przygotowany do wprowadzenia elektrycznych pojazdów dostawczych, co jest kluczowym elementem planu zrównoważonego rozwoju Grupy Deutsche Post DHL, która chce, aby do 2030 roku 60% globalnej floty dostawczej posiadało napęd elektryczny. Nowy obiekt obsługuje również przesyłki krajowe w Stanach Zjednoczonych oraz przesyłki międzynarodowe do i z 220 krajów i terytoriów obsługiwanych przez DHL, zapewniając jednocześnie dodatkowy ServicePoint dla klientów, którzy mogą nadawać i odbierać przesyłki lokalnie.

Denver to prężnie rozwijający się obszar z różnorodną mieszanką branż i jednym z najszybciej rozwijających się międzynarodowych portów lotniczych, co czyni go idealną lokalizacją dla globalnego handlu. Wraz z rozwojem rynku, DHL jest zaangażowany w rozwój wraz z nim i zapewnienie naszym klientom najwyższego, najbardziej efektywnego poziomu usług. Nasza inwestycja w ten nowy obiekt w Denver odzwierciedla nasze zaangażowanie w handel międzynarodowy i rosnące potrzeby klientów – powiedział Aaron Jones, wiceprezes i dyrektor generalny regionu Mountain / Southwest Area w DHL Express U.S.

Czytaj też: DHL wydał 100 mln euro na projekt elektryka. Projekt okazał się nieopłacalny

Maersk wykorzystuje drony inwentaryzacyjne w magazynach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button