PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyInfo z rynkuTransport

General Motors planuje masowe zwolnienia, aby obniżyć koszty

General Motors ujawnił cel cięcia kosztów już w styczniu

General Motors zredukuje setki miejsc pracy na stanowiskach kierowniczych i robotniczych. Jak przekazał agencji Reuters jeden z informatorów, General Motors planuje masowe zwolnienia w celu obniżenia kosztów i usprawnienia działalności.

General Motors planuje zwolnienia

Arden Hoffman, dyrektor ds. kadr GM, przekazał w liście do pracowników, że producent samochodów „zobowiązał się do 2 miliardów dolarów oszczędności w ciągu najbliższych dwóch lat, które znajdzie poprzez zmniejszenie wydatków korporacyjnych, kosztów ogólnych i złożoności wszystkich produktów”. GM ujawnił cel cięcia kosztów już w styczniu. Wtedy też General Motors zapowiedziało, że nie nastąpią żadne masowe zwolnienia. Również najnowszych planów redukcji producent nie określił mianem zwolnień.

W środowisku, w którym marże naszych konkurentów rosną, konieczne jest, abyśmy działali teraz i skupiali się na własnej wydajności. Aby zrealizować zobowiązania i pokonać konkurencję, musimy mieć zwycięski zespół, bez wyjątku. Potrzebujemy zmiany kulturowej, która umożliwi nam wzięcie na siebie odpowiedzialności za osiągnięcie wyższych poziomów operacyjnych, które są obecnie wymagane – stwierdził Hoffman.

Czytaj też: Masowe zwolnienia w polskiej fabryce! Pracę straci kilkaset osób

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Problemy w branży motoryzacyjnej

Pod koniec ubiegłego roku General Motors zatrudniał na całym świecie około 86 tys. pracowników godzinowych i 81 tys. pracowników najemnych. Redukcja kilkuset miejsc pracy stanowi mniej niż 1% pracowników najemnych GM. Pomimo szalejącej inflacji i zbliżającego się kryzysu przemysł motoryzacyjny był do niedawna w dużej mierze wolny od problemów związanych z redukcją zatrudnienia, które w ostatnich kwartałach nękały sektor technologiczny. To się jednak zmieniło i coraz więcej firm motoryzacyjnych planuje zwolnienia.

W lutym firma Ford Motor ogłosiła, że zredukuje jedno na dziewięć miejsc pracy w Europie. Gigant planuje zlikwidować 3 800 stanowisk w dziale rozwoju produktu i administracji w ramach dążenia do obniżenia kosztów w regionie i skoncentrowania inżynieryjnej wiedzy specjalistycznej w Stanach Zjednoczonych. Także Stellantis podpisał umowę ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnienia 2 000 włoskich pracowników. Firma zamknęła także bezterminowo swój zakład w Illinois, który zatrudnia około 1 350 pracowników.

Czytaj też: Rząd dolewa oliwy do ognia? Tak. Przez proinflacyjne regulacje

Zalando szykuje zwolnienia! Gigant wyrzuci kilkaset pracowników!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button