Magazyny

Budowa MDC² Park Gliwice ruszyła. Powstaną nowe magazyny

To właśnie na Śląsku MDC² buduje swój kolejny park magazynowy MDC² Park Gliwice

Śląsk posiada najgęstszą w kraju sieć autostrad i dróg ekspresowych, a przez terytorium województwa przebiegają paneuropejskie korytarze komunikacyjne. Tu krzyżują się dwie główne polskie autostrady: A4, która łączy Europę Wschodnią i Zachodnią i umożliwia podróż z Ukrainy do Hiszpanii, oraz A1, która biegnie z północy na południe Europy i umożliwia podróżowanie od Morza Bałtyckiego do Morza Śródziemnego. To właśnie na Śląsku MDC² buduje swój kolejny park magazynowy MDC² Park Gliwice.

Powstaje MDC² Park Gliwice

Województwo śląskie jest największym zurbanizowanym obszarem miejskim w Europie Środkowo-Wschodniej. Według statystyk na jego terenie znajduje się co trzecie duże polskie miasto. Śląsk od lat przyciąga inwestorów ze względu na duże zasoby siły roboczej, rozwiniętą infrastrukturę gospodarczą oraz bardzo dobre połączenia komunikacyjne. To właśnie na Śląsku MDC² buduje swój kolejny park magazynowy.

Prace budowlane w MDC² Park Gliwice już się rozpoczęły. Obiekt ma składać się z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 57 000 m2, położonych na działce o powierzchni 13,4 ha. Pierwszy z trzech budynków ma zostać oddany do użytku na przełomie lipca i sierpnia tego roku, a dwa pozostałe na przełomie września i października. Obiekt tworzony jest z uwzględnieniem wytycznych certyfikacji BREEAM New Construction minimum na poziomie Excellent, które poprawią efektywność energetyczną budynków i sprawią, że otoczenie będzie przyjazne dla wszystkich użytkowników parku.

Spełniając kluczowe dla ewolucji biznesu założenia strategii zrównoważonego rozwoju, MDC² wypełnia najwyższe standardy jakości projektowania ekologicznego. Dzięki zachowaniu wysokiej jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego i osiągniętym parametrom technologicznym obiekt w Gliwicach będzie się cechować znacznie niższymi kosztami użytkowania. Naturalną konsekwencją tej strategii jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Projekt został także opracowany z myślą o stworzeniu klimatu przyjaznego dla zdrowia i codziennego komfortu jego użytkowników – mówi Katarzyna Dudzik, Developent Director w MDC².

Czytaj też: Dachser rozbuduje powierzchnię magazynową w europejskim mieście

Bogate portfolio inwestycyjne

Projekt jest w całości finansowany przez Invesco, światowego inwestora i zarządcę aktywów nieruchomości komercyjnych. W zakresie eksploatacji parku MDC² zapewnia szeroko rozumiane rozwiązania energooszczędne dla najemców i utrzymania budynków: zwiększona izolacyjność ścian, dachy przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych, ładowarki do samochodów elektrycznych, system monitorowania zużycia mediów, recykling wody deszczowej, bioróżnorodność otoczenia, tereny rekreacyjne czy mini obiekty sportowe.

Oprócz MDC² Park Gliwice (57 000 mkw.), w portfolio inwestycji dewelopera znajdują się również MDC² Park Łódź South (80 000 mkw.) i MDC² Park Kraków South (90 000 mkw.). Wszystkie obiekty mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku, a przy ich budowie MDC² kładzie nacisk na aspekty środowiskowe, uwzględniając między innymi wykorzystanie zasobów naturalnych czy zminimalizowanie śladu węglowego. Zespół MDC² liczy obecnie 21 osób, które w ciągu ostatnich 20 lat zbudowały w Polsce ponad 3,8 mln mkw. magazynów.

Czytaj też: Z inicjatywy ARP S.A. powstała Dolnośląska Dolina Wodorowa

Polski gigant odzieżowy z kolejnym magazynem w Rumunii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button