PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
MagazynyMorskiTransport

Duński konglomerat rozwija logistykę kontraktową

Maersk inwestuje w logistykę kontraktową. Przyjęcie nowej strategii rozwoju ma sprawić, że duński operator będzie mógł oferować bardziej kompleksowe usługi, które obejmą większą część łańcucha dostaw. 

Maersk inwestuje w logistykę kontraktową

Maersk inwestuje w magazyny. Jak przekazano w komunikacie prasowym, w ciągu ostatniego roku ponad dwukrotnie zwiększono powierzchnię centrów logistycznych. Logistyka kontraktowa cieszy się obecnie dużą popularnością wśród liderów branży, co widać szczególnie na rynku europejskim, w tym polskim.

Duński konglomerat poinformował, że w kolejnych latach planuje skupić się właśnie na tym obszarze, przy czym szczególną rolę mają odgrywać konsolidacja, dekonsolidacja, fulfilment, dystrybucja, składy kontenerowe oraz powiązane usługi dodane. Decyzję tę uzasadniono koniecznością wprowadzenia elastyczności do łańcuchów dostaw. Działania mają umożliwić szybkie reagowanie na zmiany popytu i podaży na rynku. Maersk przedstawia nową strategię jako istotne ułatwienia w perspektywy klientów, które pomogą im m.in. zwiększać/zmniejszać skalę działalności w odpowiedzi na zmiany rynkowe.

Zobacz także: Szwajcaria buduje podziemne metro towarowe. Ruszyły wiercenia

Zintegrowane rozwiązania logistyczne w łańcuchu dostaw

Według przekazanych informacji Maersk chce oferować klientom kompleksowe, zintegrowane rozwiązanie logistyczne, które usuwa wiele z tych problemów i oferuje odporne na zakłócenia łańcuchy dostaw. Duński konglomerat zwraca uwagę, że posiadanie wielu partnerów może sprzyjać potencjalnym problemom logistycznym. Łagodzenie zakłóceń wymaga szeroko zakrojonej koordynacji między dostawcami usług logistycznych i transportowych. Inwestycje w rozwój logistyki kontraktowej w dłuższej perspektywie mają pomóc rozwiązać te problemy oraz przyczynić się do wzrostu konkurencyjności.

Zobacz także: Indie zaoszczędziły miliardy dolarów, kupując przecenioną ropę z Rosji

Logistyka kontraktowa obejmuje operacje w obrębie obiektu magazynowego, takie jak konsolidacja, dekonsolidacja, kompletacja, dystrybucja, składy kontenerów i powiązane usługi o wartości dodanej. Dla Maersk przyjęcie strategii rozwoju tej gałęzi może oznaczać bardziej kompleksową obsługę klienta. Obecnie w ofercie są usługi business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C). Zbudowanie nowej gałęzi ma sprawić, że Maersk będzie mógł przejąć kontrolę nad większą częścią łańcucha dostaw do poziomu SKU (jednostki magazynowej).

Kanadyjski terminal rozbudowany. Wzrosła przepustowość portu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button