LotniczyTransport
Gorące newsy

Pasażer zamówił wegańskie śniadanie. Dostał… jednego banana

Podróżny poprosił o wegański posiłek i otrzymał nawet sztućce i parę pałeczek

Pasażer klasy biznes lecący liniami Japan Airlines opowiedział o swoim zaskoczeniu po tym, jak na wegańskie śniadanie podano mu… jednego banana. Podróżny poprosił o wegański posiłek i otrzymał nawet sztućce i parę pałeczek.

Niecodzienne wegańskie śniadanie

Do zdarzenia doszło podczas lotu Japan Airlines z lotniska Soekarno-Hatta (CGK) na lotnisko Narita w Tokio (NRT). Pasażer Kris Chari opisał całą historię na forum lotniczym flyertalk. Być może sprawa byłaby mniej absurdalna, gdyby pasażer poprosił o wegańskie śniadanie znienacka, a linia lotnicza nie była na to przygotowana. Chari wyjaśnił jednak, że zarezerwował Vegetarian Vegan Meal (VGML) dużo wcześniej i potwierdził to ze stewardessą. Jeszcze bardziej zabawna była decyzja ekipy o zapewnieniu Chari sztućców i pałeczek do jedzenia banana.

Przed startem stewardesa potwierdziła, że zamówiłem VGML i że moje śniadanie to banan, przez co błędnie założyłem, że miała na myśli, że śniadanie zawiera banana. Kiedy podała tylko samego banana, myślałem, że to tylko rozczarowująca przystawka, ale okazało się, że to był cały posiłek! To był naprawdę dobry banan, jeden z najlepszych, jakie ostatnio jadłem, ale nadal wydaje się bardziej odpowiedni jako przekąska – ironizuje Chari.

Tymczasem na stronie Japan Airlines widnieją zdjęcia typowego wegańskiego posiłku składającego się z kilku roślinnych elementów. Pasażerowie mogą zamówić specjalne posiłki przed lotem poprzez stronę internetową linii lub kontaktując się telefonicznie z call center.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Qantas w ogniu krytyki za… brak wegetariańskich posiłków

Pełne śniadanie czy przekąska?

Jak zauważył jeden z komentatorów flyertalk, sprawdzając standardowe menu klasy biznes na lot JL720, nie widać wzmianki o usłudze śniadaniowej, a podróżnym prawdopodobnie serwowano przekąskę i napoje przed lunchem kilka godzin później. Chari potwierdził, że później zaserwowano mu lunch składający się z „ledwo doprawionego spaghetti”.

To nie pierwszy raz i prawdopodobnie nie ostatni, kiedy weganinowi zaserwowano wątpliwy „posiłek”. Jak donosi The Independent, pasażerka Air Canada była zszokowana, gdy podano jej jedną butelkę wody po tym, jak poprosiła o wegański posiłek. Ostatecznie zaproponowano jej prowizoryczny posiłek z resztek tacek klasy biznes, składający się z owoców i bułek. Z kolei w 2020 roku pasażerowi British Airways, który poprosił o opcję wegańską, podano posiłek zawierający masło i ser, z których oba są pochodzenia zwierzęcego.

Czytaj też: Spożycie mięsa w Wielkiej Brytanii znacznie spadło

PLL LOT przegrały sprawę o odszkodowanie od Boeinga!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button