Info z rynkuIntermodalnyMorskiTransport

Air Ocean Cargo rozpoczyna działalność terminalową w Arbatax

Arbatax jest średniej wielkości portem znajdującym się w zachodniej części Morza Tyrreńskiego

Po uzyskaniu zezwolenia na prowadzenie działalności portowej w imieniu osób trzecich, spółka Air Ocean Cargo rozpoczęła działalność terminalową w sardyńskim porcie Arbatax. Firma świadczy usługi załadunku i rozładunku statków liniowych oraz załadunku i sztauowania towarów, w tym modułów metalowych dla przemysłu naftowego i gazowego.

Air Ocean Cargo rozpoczyna działalność w sardyńskim Arbatax

Air Ocean Cargo wyjaśnia, że wśród motywów, które skłoniły firmę do pozycjonowania się jako operator terminalu w porcie Arbatax, ważną rolę odegrało strategiczne położenie geograficzne w obrębie połączeń śródziemnomorskich oraz obecność dużych nabrzeży, w których można rozwijać usługi terminalowe.

Obecność wykwalifikowanych pracowników i zasobów ludzkich z doświadczeniem w zarządzaniu usługami portowymi i rozwojem biznesu zapewniła istnienie kluczowych elementów dla rozwoju hubu – dodaje spółka.

Claudio Torchia, dyrektor generalny spółki zarządzającej Samag Holding Logistics i członek zarządu Air Ocean Cargo, stwierdził, że jest to „interesująca operacja dla systemu portowego Sardynii, ponieważ realizacja tego projektu jest zgodna z planami Regionu Sardynii, który przeznaczył środki na rozwój portu”.

Oczekujemy, że Port Arbatax odnotuje wzrost wolumenu towarów dzięki zwiększeniu multimodalności – dodał.

Air Ocean Cargo

Czytaj też: W Holandii może powstać nowy terminal kolejowy

Inwestycje wpłyną korzystnie na przepływy

Torchia dodaje, że operacje pozwolą zwiększyć połączenia logistyczne wchodzące do portu i ruch portowy, ale firma ma nadzieję, że te inwestycje wpłyną również korzystnie na ruch osobowy w samym porcie, który zasila dużą część tych przepływów.

Port Arbatax stanie się na najbliższe cztery lata hubem Grupy Samag na Sardynii. W 2022 roku Grupa wypracowała skonsolidowany obrót w wysokości 305 milionów euro, z czego 50 milionów wygenerowała spółka zależna Air Ocean Cargo. Firma zatrudnia ponad sześć tysięcy osób, zarządzając ponad 120 obiektami o powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych.

Arbatax jest średniej wielkości portem znajdującym się w zachodniej części Morza Tyrreńskiego. Obecnie, niecały miesiąc po uzyskaniu licencji, Air Ocean Cargo wykonuje w porcie Arbatax usługi zaokrętowania/wyokrętowania statków liniowych (Grimaldi Euromed) oraz załadunku i sztauowania modułów metalowych przemysłu naftowego i gazowego (np. Saipem Spa).

Czytaj też: Port Gdańsk w dwudziestce największych portów w Europie

DP World zbuduje mega-terminal kontenerowy w Indiach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button