Magazyny

Centrum logistyczne w Sycowie zostanie rozbudowane

Hillwood rozpoczął budowę ostatniej części kompleksu logistycznego w Sycowie. Powierzchnia dla potencjalnych najemców ma być dostępna jeszcze w tym roku. 

Hillwood rozbuduje powierzchnię w Sycowie niedaleko Wrocławia

Deweloper Hillwood Polska planuje rozpoczęcie budowy ostatniej części centrum logistycznego w Sycowie. W kolejnym etapie ma powstać hala magazynowa o powierzchni 25,5 tys. mkw. Zgodnie z oczekiwaniami, będzie gotowa do końca roku.

Jan Kaliński, Business Development Director w Hillwood Polska przekazał, że to właśnie duże zainteresowanie inwestycją w Sycowie przyczyniło się do podjęcia decyzji o rozbudowie. Park Hillwood Syców wyróżnia się przede wszystkim dogodną lokalizacją, istotne znaczenie ma dostęp do S8. Projekt ma sprzyjać zrównoważonym rozwiązaniom, powstała już farma fotowoltaiczna, zainstalowano również gniazda do ładowania samochodów elektrycznych.

Zobacz także: Panattoni wchodzi do Austrii! Zapowiedziano projekt!

Dolny Śląsk jako jeden z atrakcyjniejszych regionów logistycznych w kraju

Według Hillwood Dolny Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów logistycznych w Polsce. Park w Sycowie znajduje się niedaleko Wrocławia, a więc głównego rynku w tej części Polski. Ma on duże znaczenie dla eksportu towarów do Europy Zachodniej.

Jan Kaliński dodaje również, że patrząc na dane z pierwszych trzech kwartałów 2022 roku, region Dolnego Śląska zajmował czwarte miejsce w kraju. W analizowanym okresie wynajęto prawie 650 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Pokazuje to spory potencjał.

Zobacz także: Czterodniowy tydzień pracy chwalą zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Park logistyczny będzie składał się z dwóch budynków, przy czym docelowo będą miały 87,6 tys. mkw. Wysokość na poziomie 12 m umożliwi najemcom na efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni, w tym obniżenie cen najmu czy eksploatacji. Jak przekazał Hillwood, w istniejących halach do wynajęcia pozostało ponad 12 tys. mkw. powierzchni, co w połączeniu z rozbudową stawić da możliwość wynajęcia ponad 37 tys. mkw.

Dariusz Maniak, Burmistrz Miasta i Gminy Syców skomentował lokalną inwestycję dewelopera, zwracając uwagę na jej wpływ na rynek pracy w okolicy:

Rozbudowa istniejącego centrum logistycznego do bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Syców. Komercjalizacja projektu pokazuje, że nasza lokalizacja jest bardzo atrakcyjna dla nowych inwestorów. Cieszę się z bardzo dobrej współpracy z firmą Hillwood. Jej namacalnym efektem są już nowe miejsca pracy oraz znaczące wpływy z podatków. Razem budujemy ofertę i klimat dla nowych inwestycji w Sycowie. 

Marka odzieżowa rozbudowała magazyn pod Poznaniem. Wzrost znaczenia e-commerce

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button