Magazyny

Panattoni wchodzi do Austrii! Zapowiedziano projekt!

Panattoni zapowiada nową inwestycję w Austrii. Biznesowy park będzie pierwszą realizacją dewelopera w tym kraju. 

Panattoni wchodzi do Austrii! Pierwszy projekt będzie zlokalizowany w Styrii

Inwestycja będzie realizowana w południowej Styrii. Deweloper ogłosił zakup nieruchomości pod budowę parku technologiczno-biznesowego z naciskiem na lokalną gospodarkę w Leibnitz i Styrii. To pierwszy projekt Panattoni, który będzie realizowany w tym kraju.

Panattoni Park Graz Süd powstaje bez umowy przednajmu na działce o powierzchni 100 000 m2 w Hasendorf w miasteczku targowym Wagna. Według informacji przekazanych w komunikacie prasowym wkrótce klienci będą mieć do dyspozycji 48 000 m2 powierzchni użytkowej oraz 7200 m2 powierzchni biurowej i socjalnej. Zgodnie z szacunkami na terenie obiektu pracę ma znaleźć nawet 400 osób. Obiekt będzie zorientowany na działalność lokalnych firm specjalizujących się w branżach, takich jak motoryzacja, high-tech, spożywcza czy farmaceutyczna.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Obiekt ma być interesujący również ze względu na połączenia transportowe, w tym dostęp do A9. Przekazano również, że Panattoni dąży do uzyskania certyfikacji zgodnie ze złotym standardem DGNB przy realizacji obiektu. Na dachu ma znaleźć się instalacja fotowoltaiczna, a teren wokół zostanie zazieleniony. Na miejscu budowana jest elektrownia na biomasę jako alternatywa dla konwencjonalnego ogrzewania gazem. Inwestycja ma powstać przy wparciu lokalnych firm, które dostarczą niezbędne materiały.


Zobacz także: Panattoni buduje park przemysłowy na Górnym Śląsku!

Szansa na rozwój na nowym rynku – perspektywy ekspertów

Jürgen Winklbauer, Dyrektor Zarządzający Panattoni Austria, przekazał, że zdaniem Panattoni Styria jest jednym z najważniejszych regionów gospodarczych Austrii i dlatego jest atrakcyjną lokalizacją dla wielu firm. W regionie tym odnotowano wysokie zapotrzebowanie na jakościowe powierzchnie logistyczne.

Zobacz także: Wymiana handlowa z Ukrainą. Kijów stał się 9. odbiorcą polskiego eksportu

Fred-Markus Bohne, Partner Zarządzający w Panattoni Niemcy i Austria powiedział, że w najbliższej perspektywie czasowej (2-3 lata) planowanych jest 4-5 projektów:

Jakość jest zawsze na pierwszym planie. W szczególności relacje z gminami oraz dialog z decydentami gminnymi i ludnością nabrały w ostatnich latach coraz większego znaczenia. Do tego dochodzi wysoki priorytet nadany zrównoważonemu rozwojowi we wspomnianych wymiarach. Dlatego w Panattoni realizujemy strategię mierzenia sukcesu projektów poprzez ich holistyczną wartość dodaną dla użytkowników i społeczności. Dotyczy to również iw szczególności rynku austriackiego. W związku z tym chcielibyśmy podziękować miastu targowemu Wagna i miejscowemu planiście przestrzennemu za doskonałą współpracę, która przyczyniła się do powstania parku biznesowego, który zarówno wpisuje się w krajobraz, jak i minimalizuje ślad ekologiczny.

Początek prac budowlanych zaplanowano na marzec tego roku, a pierwsze obszary mają być gotowe do końca IV kwartału 2023 roku. Deweloper przewiduje również całkowite zakończenie budowy na II kwartał 2024 roku.

Marka odzieżowa rozbudowała magazyn pod Poznaniem. Wzrost znaczenia e-commerce

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button