Info z rynku

W Polsce powstanie nowy hub. Ośrodek będzie specjalizował się w rozwoju oprogramowania

Stellantis otwiera nowy hub w Gliwicach. Specjalistyczny ośrodek zajmie się rozwojem oprogramowania i będzie ważnym etapem w tworzeniu międzynarodowej sieci. 

Stellantis otwiera hub w Gliwicach. Nowe miejsca pracy dla specjalistów

Koncern Stellantis rozbudowuje sieć hubów specjalizujących się w rozwoju oprogramowania stosowanego. Jak przekazano w komunikacie prasowym, nowy ośrodek ma powstać w Gliwicach. Oddział ma zatrudniać 300 pracowników specjalizujących się w analityce danych oraz rozwoju oraz walidacji oprogramowania. Gliwicki zakład powstanie w sąsiedztwie funkcjonującego zakładu produkcyjnego Stellantis.

Jak poinformowano, polski zespół ma skupić się przede wszystkim na rozwoju oprogramowania bazowego, rozwoju aplikacji programowych, DevOps i automatycznej walidacji. Dodano również, że hub ten ma wnieść wkład w międzynarodową działalność Stellantis w zakresie tworzenia samochodów definiowanych oprogramowaniem (ang. Software Defined Vehicles), które przez cały okres użytkowania oferują opcje ukierunkowane na klienta, w tym aktualizacje i funkcje wprowadzane wiele lat po wyprodukowaniu pojazdu.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Marka odzieżowa rozbudowała magazyn pod Poznaniem. Wzrost znaczenia e-commerce

Inwestycja w Polsce sprawi, że koncern Stellantis N.V. będzie dysponował ośmioma ośrodkami na całym świecie, z czego czterema europejskimi. Inne znajdują się w Poissy we Francji, w Turynie we Włoszech oraz w Rüsselsheim w Niemczech. Pozostałe zlokalizowane są w USA, Brazylii i Indiach.

Stellantis

Zobacz także: Stawki podatku od nieruchomości w Polsce rosną jak na drożdżach!

Yves Bonnefont, dyrektor generalny ds. oprogramowania w Grupie Stellantis przekazał:

Otwarcie nowego ośrodka zajmującego się rozwojem oprogramowania w Polsce to kolejny kamień milowy w realizacji naszego  planu strategicznego Dare Forward 2030. Oprogramowanie odgrywa kluczową rolę w naszym dążeniu do celu, jakim jest zdobycie pozycji lidera w zakresie doświadczeń klienta związanych z usługami i produktami, a także jest niezwykle ważne, byśmy mogli wywiązać się z naszego, przełomowego dla branży, zobowiązania, by do 2038 roku osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla.

Strategia rozwoju koncernu Stellantis oparta o oprogramowanie

Strategia rozwoju Stellantis opiera się na wzroście znaczenia nowoczesnego oprogramowania. Przewiduje również wykorzystanie platform technologicznych nowej generacji, które opierają się na możliwościach samochodów połączonych online. Ma to pomóc w przekształceniu systemu interakcji klientów ze swoimi samochodami. Strategia ta ma pomóc wygenerować do 2030 roku dodatkowy roczny przychód w wysokości 20 mld euro.

W rozbudowie gliwickiego centrum pomoże firma GlobalLogic Inc. Dostawca usług inżynierii cyfrowej zajmie się rekrutacją specjalistów w celu szybkiego otwarcia nowego ośrodka rozwoju oprogramowania.

WEI ostrzega: więcej elektryków na drogach to wyższe ceny OC

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button