LotniczyTransport

Norwegian doda do swojej floty samoloty Boeing 737 MAX

Norwegian skorzysta z elastycznych umów leasingowych

Linie Norwegian zgodziły się wziąć w leasing dodatkowe samoloty Boeing 737 MAX 8. Przewoźnik z Oslo chce rozszerzyć swoją flotę o dodatkowe 6 maszyn na okres wakacyjny.

Norwegian weźmie w leasing samoloty Boeing 737 MAX

Linie Norwegian z siedzibą w Oslo ogłosiły, że w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu letniego, zamówią dodatkowe samoloty Boeing 737 MAX 8. Przewoźnik poinformował, że podpisał umowy leasingu z Air Lease Corporation na sześć dodatkowych samolotów. Maszyny dołączą do floty linii lotniczej na długo przed rozpoczęciem letniego planu operacyjnego linii na rok 2023, który będzie obejmował regularne i czarterowe operacje w całej Europie. Pomoże to również firmie w zapewnieniu wystarczającej zdolności przewozowej w nadchodzących miesiącach, ponieważ opóźnienia w dostawach nowych samolotów od Boeinga nadal utrudniają funkcjonowanie całej branży lotniczej.

Sześć samolotów, z których każdy może pomieścić 189 pasażerów, to dodatek do trzech samolotów tego samego typu, które Norwegian już wcześniej zgodził się wydzierżawić od ALC. Linia lotnicza obsługuje również flotę 68 Boeingów 737-800, z których każdy posiada 186 miejsc w konfiguracji jednoklasowej.

Dodanie tych nowoczesnych i paliwooszczędnych samolotów dobrze wpisuje się w naszą strategię rozbudowy floty. Pomoże również przeciwdziałać opóźnieniom ze strony Boeinga w przypadku innych samolotów, które miały zostać dostarczone do Norwegian tej wiosny – stwierdził Geir Karlsen, dyrektor generalny Norwegian.

Czytaj też: Boeing znacznie zwiększył dostawy. W styczniu wyprzedził Airbusa!

Dopasowanie podaży do popytu

Norwegian, który obecnie posiada flotę 68 samolotów zbudowanych przez Boeinga, poinformował wcześniej, że skorzysta z elastycznych umów leasingowych połączonych z programem redukcji zdolności przewozowych w miesiącach zimowych, aby zapewnić sobie solidną pozycję na wiosnę i lato.

Linia lotnicza zmniejszyła swój zimowy program lotów o około 25%, a w styczniu obsługiwała średnio 62 samoloty. Na lato 2023 roku Norwegian planuje zwiększyć swoją flotę do 85 samolotów, o czym firma poinformowała już w październiku ubiegłego roku. Linia przekazała też, że planuje eksploatować ponad 100 samolotów do maja 2025 roku.

Boeing 737 MAX 8 jest o około 14% bardziej paliwooszczędny niż samoloty poprzedniej generacji, co pomoże w osiągnięciu ambitnego celu Norwegian, jakim jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 45% do 2030 roku.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

PLL LOT przegrały sprawę o odszkodowanie od Boeinga!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button