LotniczyTransport

Flybe definitywnie kończy działalność. Linia upadła drugi raz…

Kolejna próba reanimacji przynoszącego straty przewoźnika zakończy się niepowodzeniem

Linia lotnicza Flybe zostanie ostatecznie zamknięta i wejdzie w stan likwidacji. Negocjacje dotyczące kupna przez potencjalnych inwestorów nie powiodły się. Kolejna próba reanimacji przynoszącego straty przewoźnika zakończy się niepowodzeniem.

Linia Flybe zostanie zlikwidowana

Zdaniem tymczasowego zarządcy Flybe, Interpath Advisory, nie byłoby możliwe zakończenie negocjacji w sprawie sprzedaży w rozsądnych ramach czasowych.

Mimo zainteresowania ze strony zaufanych inwestorów nie jest możliwe sfinalizowanie całej transakcji w rozsądnym terminie. W związku z tym rozpoczniemy likwidację spółki – poinformowano.

Przedmiotem sprzedaży będzie również marka. Wątpliwe jest jednak, czy ktokolwiek będzie chciał inwestować w znak towarowy firmy, która dwukrotnie zbankrutowała. Wartość mogą mieć jednak sloty na lotniskach.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Przypomnijmy, że Flybe wstrzymało działalność pod koniec stycznia. Pierwszy raz firma poszła na dno jeszcze w 2020 roku, kiedy pandemia tylko zwieńczyła długoterminowe problemy firmy. Pracę straciło wtedy około 2,4 tys. pracowników, a podróżni utknęli w martwym punkcie. W marcu ubiegłego roku linia ogłosiła restart z nową siatką połączeń. Przewoźnik utrzymał się na rynku niecały rok po ponownym uruchomieniu.

Czytaj też: Stacja VII. Brytyjski przewoźnik Flybe upada po raz drugi

Pasażerowie zostali na lodzie

Firma oferowała loty między innymi z Birmingham, stolicy Irlandii Północnej, Belfastu i londyńskiego lotniska Heathrow, a także obsługiwała połączenia do Amsterdamu i Genewy. Tuż po ponownym ogłoszeniu bankructwa brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) doradził klientom Flybe, aby dokonali alternatywnych ustaleń dotyczących podróży z innymi liniami lotniczymi, koleją lub przewoźnikami autokarowymi. Linia lotnicza miała wykonać 292 loty, co odpowiada ponad 22 700 miejsc.

Wiemy, że decyzja Flybe o zaprzestaniu działalności będzie niepokojąca dla wszystkich jej pracowników i klientów. Apelujemy do pasażerów planujących loty z tą linią lotniczą, aby nie udawali się na lotnisko, ponieważ wszystkie loty Flybe zostały odwołane – apelował Paul Smith, dyrektor ds. konsumentów w brytyjskim CAA.

Pakiety wakacyjne są zwykle objęte ochroną ATOL, programem rządowym, który zapewnia, że pasażer nie zostanie pozostawiony za granicą bez opieki lub bez pieniędzy, jeśli linia lotnicza zbankrutuje. W przypadku posiadania ochrony ATOL, wystarczy skontaktować się ze swoim biurem podróży w celu uzyskania pomocy.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button