KolejowyTransport

Siemens Mobility dostarczy swoje pociągi elektryczne do Hesji

Mireo Plus B to bateryjno-elektryczna wersja regionalnego pociągu Siemens Mobility

Siemens Mobility otrzymało kolejne zamówienie na pociągi elektryczne. Hessische Landesbahn, niemiecki operator transportu publicznego, zamawia trzy dwuwagonowe Mireo Plus B. Nowe pociągi akumulatorowe będą kursować na lokalnych liniach „Oberwesterwaldbahn” (OWB) i „Unterwesterwaldbahn” (UWB).

Siemens dostarczy kolejne pociągi elektryczne

Linia OWB obejmuje trasy z Limburga do AltenkirchenAuSiegen. Jak informuje Siemens, trasa OWB ma aż 115 kilometrów, z czego około 75 kilometrów jest pozbawionych trakcji i w tym przypadku pociągi elektryczne muszą polegać na swoim własnym akumulatorze. Planowane jest doładowanie pociągów w Limburgu i na odcinku AuSiegen.

Z kolei w przypadku UWB pociągi będą kursować na trasie Limburg – Montabaur – Siershahn. Na UWB niezelektryfikowany odcinek ma około 35 kilometrów, dzięki czemu możliwe jest kursowanie pociągów tam i z powrotem bez konieczności ładowania na trasie.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

W sumie pociągi będą się zatrzymywać na ponad 50 stacjach. Ponieważ odcinki bez sieci trakcyjnej są czasami dość długie, a nachylenia Westerwaldu są wymagające, wykorzystanie OWB i UWB wymaga szczególnie wydajnych pociągów – wyjaśnia Siemens.

Producent obiecuje, że Mireo Plus B dzięki wysokiej mocy napędowej „idealnie nadaje się do tego wyzwania”.

Czytaj też: Koleje Czeskie stawiają na Siemensy, ale kupią używane

Siemens ma okazję się wykazać

Dwuwagonowe pociągi elektryczne mają pantografy, dzięki którym mogą przejeżdżać pod linią napowietrzną i na tych odcinkach ładować baterie. Na odcinkach bez sieci trakcyjnej wykorzystywana jest energia elektryczna z akumulatorów. Siemens przekonuje, że „na wymagających topograficznie liniach” zasięg baterii Mireo Plus B wynosi około 80 kilometrów.

Cieszymy się z możliwości zademonstrowania w projekcie pilotażowym Westerwald, że napędy akumulatorowe stanowią naprawdę dobrą i ekologiczną alternatywę dla transportu pasażerskiego nawet na trudnych topograficznie trasach i długich odcinkach tras niezelektryfikowanych – mówi Elmar Zeiler, szef działu pociągów regionalnych w Siemens Mobility.

Mireo Plus B to bateryjno-elektryczna wersja regionalnego pociągu Siemens Mobility. Producent otrzymał już na niego kilka zamówień, na przykład z Badenii-Wirtembergii, Wschodniej Brandenburgii oraz Danii. Wraz z Mireo Plus H, Siemens oferuje również wersję z ogniwami paliwowymi.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Gigantyczny kontrakt Siemens! Dostarczy 1 200 lokomotyw do Indii

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button