PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

DHL kupuje pojazdy elektryczne. Dostawczaki trafią na Filipiny

Według planów do 2030 roku 60% pojazdów firmy na całym świecie ma być napędzanych elektrycznie

DHL Express kupuje nowe pojazdy elektryczne na Filipinach. Nowa partia 18 pojazdów obejmuje 13 samochodów dostawczych BYD i pięć motocykli wyprodukowanych przez firmę Ecooter.

DHL stawia na pojazdy elektryczne

Nowe pojazdy zostaną wdrożone do obsługi dostaw przesyłek w miastach Metro Manila, takich jak Makati, Ortigas, Manila i Las Piñas. Będą również obsługiwały trasy w Laguna, Clark i Pampanga. Inicjatywa ta jest częścią planów grupy Deutsche Post DHL, które zakładają, że do 2030 roku 60% pojazdów firmy na całym świecie będzie napędzanych elektrycznie.

To kolejny kamień milowy w zrównoważonym rozwoju dla naszych operacji tutaj, na Filipinach, i będziemy kontynuować nasze wysiłki jako pionier na rynku. Naszym celem jest przekształcenie 25% naszej filipińskiej floty na zasilaną zrównoważoną energią, co jeszcze bardziej zmniejszy naszą emisję dwutlenku węgla i obniży koszty operacyjne – stwierdził Promod George, starszy dyrektor ds. operacyjnych w DHL Express Phillippines.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, furgonetki BYD mają zasięg do 250 km na pełnym ładowaniu, a pojemność naczepy wynosi do 3,5 metra sześciennego. Z kolei motocykle Ecooter mogą przejechać do 140 km na pełnym ładowaniu i przewieźć do 0,12 metra sześciennego ładunku.

Jako światowy lider w branży logistycznej ponosimy ważną odpowiedzialność za promowanie działań przyjaznych dla środowiska. Nowa partia pojazdów elektrycznych wspiera naszą podróż ku bardziej ekologicznej logistyce, zapewniając jaśniejszą i bardziej zrównoważoną przyszłość dla naszego kraju, naszych klientów i naszych pracowników – powiedział Nigel Lockett, krajowy manager DHL Express Philippines.

Czytaj też: DHL Parcel Polska poszerza flotę o nowe eSprintery

DHL Express testuje też w pełni elektryczny samolot

DHL Express sukcesywnie elektryfikuje swoją flotę. Globalna sieć lotnicza zostanie wzbogacona o dwanaście samolotów e-cargo. Samoloty podmiejskie „Alice” wyprodukowane przez firmę Eviation Aircraft są w pełni elektryczne. Każda maszyna będzie obsługiwana wyłącznie przez jednego pilota, ich maksymalna ładowność osiąga 1200 kg, a maksymalny zasięg 815 km. Jak wskazuje DHL Express, jest to wystarczająco, aby polecieć z Marsylii do Frankfurtu. Alice ładuje się zaledwie 30 minut.

Flota dwunastu samolotów e-cargo Alice pomoże zrealizować wspólny cel, jakim jest dążenie do logistyki zeroemisyjnej. Zasięg oraz możliwości operacyjne nowych samolotów sprawiają, że ma to być idealne rozwiązanie dla globalnej sieci lotniczej i wspierać dążenie do wniesienia znaczącego wkładu w zmniejszenie naszego śladu węglowego, a ostatecznie osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku – stwierdził John Pearson, dyrektor generalny DHL Express.

Czytaj też: DHL wydał 100 mln euro na projekt elektryka. Projekt okazał się nieopłacalny

DHL Express dodaje 320 nowych samochodów elektrycznych do swojej floty

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button