E-commerce

Sprzedaż detaliczna w USA spadła. Problemy detalistów nie dotyczą jednak e-commerce

Sprzedaż detaliczna w USA w okresie świątecznym spadła. Okazuje się jednak, że zupełnie inaczej sytuacja w wygląda w przypadku e-commerce. 

Sprzedaż detaliczna w USA

Teorię na temat spadku zainteresowania zakupami internetowymi negują dane udostępnione przez DHL Supply Chain. Operator logistyczny podał, że wciąż obserwuje zwiększone zainteresowanie e-commerce na amerykańskim rynku. Utrzymano dobre wyniki szczególnie w kategoriach takich jak inżynieria i wysokiej klasy dobra konsumpcyjne.

Zobacz także: Rynek logistyczny w Stanach Zjednoczonych. Ile jest magazynów w USA?

Jak wskazali ekonomiści w wypowiedzi dla CNBC, handel elektroniczny nadal się rozwija, w tym w obszarach poza głównym konsumentem detalicznym. Nawet pomimo faktu, że główny rynek konsumencki jest w obecnych warunkach gospodarczy osłabiony, nie dotyczy to e-commerce.

Jim Monkmeyer, prezes ds. transportu w DHL Supply Chain w Ameryce Północnej przekazał:

Handel elektroniczny nadal się rozwija. Powiedziałbym, że inne obszary, które wciąż rozwijają się dość szybko dla nas, to motoryzacja i zaawansowana inżynieria, produkcja, a także wysokiej klasy towary konsumpcyjne i alkohole. Produkty spożywcze i obszary nauk przyrodniczych również mają się dobrze.

Zobacz także: Co 3. obywatel USA rezygnuje z leczenia z uwagi na wysokie ceny

E-commerce a detaliści – rozbieżne dane

Co więcej, z danych opublikowanych przez National Retail Federation wynika, że sprzedaż online i poza sklepami odnotowała wzrost o 9,5% r/r w okresie świątecznym. W analogicznym okresie dane dotyczące sprzedaży detalicznej pokazały spadek o 1,1% w grudniu, nieco więcej niż prognozowany spadek na poziomie 1%.

Jak pokazała sytuacja w USA, problemy detalistów nie zawsze są zbieżne z handlem elektronicznym. Ci pierwsi obniżają ceny, aby jak najszybciej pozbyć się zapasów. W sieci wciąż notuje się ożywione zainteresowanie. Jedną z przyczyn problemów w handlu detalicznym jest najwyższa od 40 lat inflacja w Stanach Zjednoczonych, która skłania wielu Amerykanów do ograniczenia konsumpcji (Więcej: Obecny cykl zacieśnienia polityki monetarnej w USA jest wyjątkowy).

Eksperci spodziewają się wkrótce poprawy. Ich zdaniem nastąpi zwrot, ponieważ presja inflacyjna w łańcuchu dostaw, taka jak stawki frachtowe, spadnie poniżej szczytowych poziomów pandemii. Coraz więcej mówi się również o unormowaniu sytuacji gospodarczej w państwie. Monkmeyer dodał, że punkt zwrotny nadejdzie w połowie lub pod koniec drugiego kwartału.

Tesla rozbuduje gigafabrykę w Austin. Wyda krocie!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button