Info z rynku

GEFCO znika z rynku. Od teraz będzie częścią CEVA Logistics

GEFCO znika z rynku i od teraz będzie częścią CEVA Logistics. Przejęcie ma umocnić status francuskiego operatora i uzupełnić ofertę o kompleksowe usługi. 

Marka GEFCO znika z rynku!

Jak przekazano, to efekt przejęcia GEFCO przez Grupę CMA CGM (której częścią jest CEVA Logistics) w lipcu 2022 roku. Szacuje się, że zamknięcie procesu integracji zostanie zakończone w 2023 roku. Jak poinformowano, jeszcze przed przejęciem GEFCO CEVA Logistics współpracowała z 14 z 15 największymi globalnymi producentami samochodów oraz dostawami podzespołów motoryzacyjnych. Zapewniano również dedykowane rozwiązania, w tym inbound to manufacturing oraz component and aftermarket. Przejęcie GEFCO ma pozwolić na uzupełnienie oferty o kompleksową dystrybucję i transport pojazdów.

W ramach integracji CEVA Logistics ogłosiła utworzenie nowego obszaru usług, którym jest Finished Vehicle Logistics (FVL).

Zobacz także: Kärcher zawyżał ceny przez 20 lat! Kara od UOKiK

Marka GEFCO specjalizowała się w logistyce motoryzacyjnej, w tym w transporcie gotowych samochodów. Firma powstała pod koniec lat 40. XX wieku. Utworzył ją Peugeot, znany francuski producent samochodów. Według danych rocznie firma GEFCO przewoziła 4 mln pojazdów przy wykorzystaniu floty składającej się z 1600 ciężarówek, prawie 3 tys. wagonów towarowych oraz 100 baz transportowych.

Zobacz także: Nowe prawo strajkowe w Wielkiej Brytanii zmusi pracownika do pracy podczas strajku

Mathieu Friedberg, prezes zarządu CEVA Logistics przekazał, że przejęcie jest ważnym etapem wzrostu znaczenia CEVA Logistics na międzynarodowym rynku. Dodał także, że dzięki pracownikom GEFCO, którzy przeszli do CEVA będzie możliwy rozwój usług dla wielu branż, w tym automotive. Ambicją CEVA jest dołączenie do Top 3 globalnych operatorów 3PL.

Po zmianach CEVA ma stać się największą francuską firmą logistyczną

CEVA Logistics oferuje szeroki zakres usług logistycznych, w tym logistykę kontraktową, lotniczą, oceaniczną czy lądową. Przejęcie GEFCO sprawia, że CEVA jest obecnie największą francuską firmą logistyczną.

Guillaume Col, wiceprezes zarządu CEVA Logistics, powiedział, że w czasach, gdy przemysł przechodzi transformację, kluczowe jest dostosowanie się do potrzeb klientów.

Działalność GEFCO skupiająca się na logistyce kontraktowej oraz transporcie lądowym będzie włączona do operacji prowadzonych przez CEVA Logistics.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button