PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Chiński przewoźnik wznowi bezpośrednie loty do Izraela

Chiny zniosły swoje obostrzenia antyCOVIDowe w zeszłym tygodniu, w tym ostatnie ograniczenia w podróżowaniu

Chiński przewoźnik Hainan Airlines wznowi bezpośrednie loty z Chin do Izraela. Bezpośrednie połączenie między Pekinem a Tel Awiwem zostało zawieszone przez pandemię. Chiny zniosły swoje obostrzenia antyCOVIDowe w zeszłym tygodniu, w tym ostatnie ograniczenia w podróżowaniu.

Hainan wznawia loty z Chin do Izraela

Chińskie linie Hainan Airlines ogłosiły, że wznowią w przyszłym miesiącu połączenie z Pekinu do Tel Awiwu. Hainan wstrzymał loty z Chin do Izraela z powodu ograniczeń antypandemicznych. Przewoźnik przekonuje, że wznowione połączenie będzie atrakcyjne zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w interesach. Według plotek chiński przewoźnik rozważa również ponowne uruchomienie lotów do innych miejsc, do których nie latano od 2020 roku.

Hainan wznowi loty z międzynarodowego lotniska w Pekinie na lotnisko Ben Gurion w Tel Awiwie 15 lutego i będą one realizowane dwa razy w tygodniu, najprawdopodobniej za pomocą Boeingów 787-8 lub 787-9. Bilety do Tel Awiwu nie będą jednak należały do tanich. Linia lotnicza ma zaoferować bilet w obie strony w klasie ekonomicznej, z walizką w zestawie, za prawie 1 600 dolarów (niemal 7 tysięcy złotych).

Jesteśmy przekonani, że ponowne otwarcie trasy z Pekinu, wraz ze stopniowym znoszeniem ograniczeń związanych z COVID, skłoni turystów i biznesmenów do odbywania podróży zarówno z, jak i do Izraela. Mamy nadzieję, że wkrótce zwiększymy liczbę lotów do Shenzen i Szanghaju, aby obsłużyć zagregowany popyt i wprowadzić rozkład lotów sprzed COVID – stwierdził przedstawiciel Hainan Airlines.

Czytaj też: Po 3 latach izolacji Chiny otwierają granice zrywając z polityką zero-covid

Koniec polityki „Zero-COVID”

W ostatnich latach Hainan otworzył ponad 700 krajowych i międzynarodowych tras do Azji, Europy, Australii i Ameryki Północnej, które niestety musiały zostać zawieszone z powodu pandemii. W listopadzie ambasada Meksyku w Chinach poinformowała o możliwości wznowienia przez Hainan połączeń między Pekinem a Tijuaną. Wznowienie połączenia byłoby miłą wiadomością dla wielu podróżnych i kamieniem milowym, biorąc pod uwagę brak bezpośrednich połączeń między Chinami a Ameryką Łacińską.

Chiny zniosły swoje obostrzenia antyCOVIDowe w zeszłym tygodniu, w tym ostatnie ograniczenia w podróżowaniu. Każda osoba przyjeżdżająca do kraju jest teraz zobowiązana jedynie do przedstawienia negatywnego testu PCR. Obowiązek kwarantanny po przekroczeniu granicy był utrzymywanym od trzech lat obowiązkiem i ostatnim punktem kontrowersyjnej polityki „Zero-COVID”. Zniesienie przepisów nie oznacza jednak końca pandemii w Chinach. Obecnie kraj mierzy się z kolejną falą zachorowań.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

China Airlines będą przewozić swoimi Boeingami… kiwi i homary

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button