DrogowyTransport

W Polsce ma powstać nowy hub transportowy. Litewski inwestor

Na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wybudowany zostanie nowy kompleks obiektów logistycznych. Za powstanie inwestycji odpowiada litewska grupa transportowa składająca się z kilku podmiotów. Hub transportowy w Legnicy ma być istotny z perspektywy nie tylko Dolnego Śląska, ale również europejskiego przemysłu spedycyjnego. 

W Legnicy powstanie hub transportowy

Działka o powierzchni 12 ha na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została sprzedana litewskiemu inwestorowi. Finėjas Polska planuje utworzyć hub transportowy, w pierwszym etapie finansowania inwestycji nakłady mają wynieść 8 mln euro.

Litewski operator transportowy planuje otworzyć we wskazanym miejscu biuro oraz centrum kierowców, gdzie będą odbywać się szkolenia. Obiekt będzie odpowiadał również za utrzymanie transportu drogowego. Mają powstać budynki o łącznej powierzchni 11 tys. m kw. W planach jest również budowa parkingu o powierzchni 60 tys. m kw., a także całej infrastruktury hotelowej.

Litewska grupa inwestuje w Polsce

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie LSSE, realizacja centrum logistycznego przewidziana jest na II kwartał 2024 roku. Litewska grupa wybrała podstrefę LSSE Krzywa.

Zobacz także: Premier obiecywał, a tymczasem inwestycje w Polsce są niskie i mało efektywne

Vaidotas Lenktys, dyrektor generalny zarządu Finejas i członek Rady Finejas Poland Sp. z.o.o. przekazał:

Polska jest naszym długoterminowym kierunkiem działania, a ten region odpowiada nam geograficznie. Kupiliśmy i zainwestowaliśmy w 250 samochodów ciężarowych i naczep. Obecnie w Polsce realizowane są inwestycje w działkę i infrastrukturę niezbędną do długoterminowego i zrównoważonego funkcjonowania rozwoju biznesu transportowego. 

Zobacz także: BHP w magazynie – kontrole PIP wykazały liczne nieprawidłowości

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje 18 podstref. Obecnie w podstrefach działa 77 firm, które zatrudniają ponad 16 tys. pracowników. W strukturze branżowej LSSE przeważa przemysł motoryzacyjny oraz metalowy. To miejsce inwestycji głównie firm niemieckich, odpowiadających za 74% kapitału.

Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazał, że to ważna inwestycja w skali regionu. Dodał również, że największą zaletą LSSE jest dobra lokalizacja, co z pewnością przyciąga inwestorów. Centrum logistyczne, za którego budowę odpowiada Finėjas, ma być istotnym punktem nie tylko na mapie Dolnego Śląska, ale również europejskiego transportu i przemysłu spedycyjnego.

W skład grupy Finėjas wchodzi pięć dużych firm transportowych działających na rynku międzynarodowym. Jak przekazano, litewski podmiot wiąże duże nadzieje z Polską, również w perspektywie długoterminowego rozwoju.

Trwają prace nad najdłuższym na świecie podmorskim tunelem kolejowym

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button