PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyInfo z rynkuTransport

Tesla rozbuduje gigafabrykę w Austin. Wyda krocie!

Fabryka Tesli w Austin została otwarta w kwietniu 2022 roku

Tesla planuje zainwestować w tym roku aż 775 mln dolarów na rozbudowę swojej fabryki pojazdów elektrycznych w Austin, w tym w nowe obiekty do produkcji baterii i katod. Plany obejmują zwiększenie zdolności produkcyjnych oraz inwestycje w wyposażenie do testowania ogniw akumulatorowych i jednostek napędowych. Fabryka Tesli w Austin została otwarta w kwietniu 2022 roku, a w mieście tym producent ma również swoją siedzibę.

Fabryka Tesli w Austin zostanie rozbudowana

Tesla zainwestuje do 775,7 mln dolarów w rozbudowę swojej gigafabryki w Austin w Teksasie, gdzie produkuje pojazdy elektryczne i baterie. Plany zakładają budowę czterech nowych budynków, w tym obiektów do testowania i produkcji ogniw akumulatorowych oraz produkcji katod i jednostek napędowych. W dokumentach złożonych w teksańskim Departamencie Licencji i Regulacji Tesla poinformowała, że inwestycja obejmie łącznie 1,4 miliona stóp kwadratowych (130 tys. m kw), które zostaną przeznaczone na „rozbudowę i kompletne wykończenie wnętrz zakładu produkcyjnego” w Austin.

Największym z nowych projektów jest obiekt o powierzchni 693 093 stóp kwadratowych (64,4 tys. m kw) o nazwie Cell 1, którego szacunkowy koszt budowy wynosi 368 milionów dolarów. Budowa tego projektu ma się rozpocząć 23 stycznia i zostać ukończona do końca 2024 roku. Inne plany obejmują budowę obiektu o powierzchni 423 032 stóp kwadratowych (39,3 tys. m kw), przeznaczonego dla jednostek napędowych, zakładu produkcji katod o powierzchni 321 186 stóp kwadratowych oraz laboratorium testowania ogniw o powierzchni 2 560 stóp kwadratowych (237,8 m kw).

Raben

Czytaj też: Tesla modernizuje chińską gigafabrykę. Z zakładu ma wyjeżdżać milion samochodów rocznie

Firma posiada kilka fabryk

Fabryka Tesli w Austin została otwarta w kwietniu 2022 roku. W zakładzie tym Tesla produkuje pojazdy elektryczne Model Y i planuje rozpocząć produkcję swoich pojazdów Model 3 i Cybertruck. Rozbudowa fabryki w Austin ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak agencja Reuters poinformowała o awansie szefa produkcji Tesli w Chinach, Toma Zhu, który objął nadzór nad zakładami montażowymi producenta w USA.

Firma posiada również zakłady produkcyjne w Kalifornii, Newadzie, Chinach i Niemczech, a według doniesień planuje również otwarcie nowej fabryki w Meksyku. W grudniu Tesla zadebiutowała również ze swoją długo oczekiwaną, całkowicie elektryczną ciężarówką Class 8 Semi na imprezie w Newadzie. Producent samochodów zapowiedział, że do 2024 roku zbuduje 50 000 sztuk Semi w swojej fabryce w Newadzie.

Czytaj też: Czy Elon Musk wspiera Ukrainę? Sprawa jest skomplikowana

Pepsi stawia na ciężarówki Tesla Semi. Będą wozić chipsy Lay’s

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button