LotniczyTransport

Lotnisko Los Angeles bije rekordy. Obsłużyło 60 mln pasażerów!

W samym listopadzie przez międzynarodowe lotnisko Los Angeles przewinęło się ponad 5 milionów podróżnych

Międzynarodowe lotnisko Los Angeles osiągnęło kamień milowy pod koniec 2022 roku. Władze lotniska ogłosiły, że liczba podróżnych w LAX przekroczyła ponad 60 milionów w pierwszych 11 miesiącach 2022 roku. Urzędnicy przekazali, że liczba podróżnych krajowych wzrosła o ponad 10% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Lotnisko Los Angeles bije rekordy

W samym listopadzie przez międzynarodowe lotnisko Los Angeles przewinęło się ponad 5 milionów podróżnych, co oznacza wzrost o około 13% w porównaniu z tym samym miesiącu ubiegłego roku. Ponieważ jest to początek sezonu zimowego, listopad jest zazwyczaj bardzo pracowitym miesiącem dla lotnisk.

Wzrost ruchu pasażerskiego w LAX w tym roku był napędzany w dużej mierze przez zwiększony popyt na podróże międzynarodowe. Są to najlepsze liczby, jakie widzieliśmy od czasu rozpoczęcia pandemii na początku 2020 roku. Chociaż musimy jeszcze poczekać, aby osiągnąć rekordowe liczby z 2019 roku, jesteśmy optymistami, że podróże będą nadal wzmacniać się w 2023 roku – stwierdzil Justin Erbacci, dyrektor naczelny Los Angeles World Airports.

Ogólny ruch pasażerski LAX w pierwszych 11 miesiącach 2022 roku wyniósł 60 milionów pasażerów, co stanowi wzrost o 40,5% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku. Liczba gości międzynarodowych wzrosła do 14,9 milionów z 6,9 milionów w 2021 roku, co oznacza skok o 115,74%. Liczba pasażerów krajowych wzrosła w 2022 roku o 26,01% do 45 milionów z 35 milionów w roku ubiegłym.

Czytaj też: Największe lotnisko na świecie. Po raz ósmy jest to Dubaj!

Silne odbicie po pandemii

Międzynarodowe lotnisko Los Angeles jest czwartym najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie i drugim w Stanach Zjednoczonych. Nazwany przez Skytrax jednym z 10 najlepszych lotnisk w USA, obsługuje średnio 700 lotów bez przesiadek dziennie do 109 miast w USA i ponad 1200 lotów bez przesiadek tygodniowo do 93 miejsc na całym świecie. Wzrost liczby pasażerów międzynarodowych pokazuje pozytywne dla lotniska wyjście z pandemii. Branża odbiła się szybko i sprawnie wraz ze zniesieniem ograniczeń.

Silne odbicie w międzynarodowych podróżach, które widzieliśmy w szczytowych miesiącach letnich, jest bardzo zachęcające i przyczynia się do ogólnego wzrostu liczby pasażerów w tym sezonie. Dzięki temu, że więcej linii lotniczych z całego świata dodaje usługi do Los Angeles, jesteśmy przygotowani do wejścia w jesienny i zimowy sezon podróży wakacyjnych z najsilniejszą pozycją od ponad dwóch lat – stwierdził Justin Erbacci.

Czytaj też: 3 wskazówki dla linii lotniczych, które pozwolą osiągnąć zerową emisję

Lotnisko Zielona Góra-Babimost zostanie rozbudowane. Powstanie nowy terminal

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button