KolejowyTransport
Gorące newsy

Świetny rok PKP Intercity! Przewoźnik pobił rekord przewozów

Polski przewoźnik odnotował najlepszy wynik przewozowy w swojej historii

Co by nie mówić o jakości przewozów PKP Intercity, trzeba oddać, że cieszą się one coraz większą popularnością. Świadczy o tym fakt, że PKP Intercity w mijającym roku pobiło kolejny rekord przewozów i może pochwalić się przetransportowaniem niemal 59 milionów pasażerów.

PKP Intercity bije rekord przewozów

W ciągu ostatnich 12 miesięcy z usług PKP Intercity skorzystało prawie 59 milionów osób. Tym samym narodowy przewoźnik odnotował najlepszy wynik przewozowy w swojej historii. PKP Intercity pobiło poprzedni rekord przewozów z 2019 roku, kiedy to przewieziono niemal 49 milionów pasażerów, czyli aż o 10 milionów podróżnych mniej. Pierwszy miesięczny rekord padł już w maju, kiedy to przewoźnik przewiózł ponad 5,26 mln osób. Tendencja wzrostowa utrzymywała się w kolejnych miesiącach, a zeszłoroczny sierpień stał się miesiącem z największą frekwencją w historii polskiego przewoźnika.

Od kilku lat odbudowujemy rolę kolei w Polsce, a miniony niedawno rok pokazał, że jesteśmy na dobrych torach do osiągnięcia naszego celu, którym jest jak największa popularyzacja podróży pociągami. Rekordowe wyniki to dla nas powód do dumy, jak i wyraz zaufania ze strony podróżnych. Nie spoczywamy jednak na laurach i zakasujemy rękawy do dalszej, ciężkiej pracy. Liczymy, że w najbliższych latach uda nam się znacząco poprawić wynik z 2022 roku. Pomogą nam w tym między innymi wielomiliardowe inwestycje taborowe, jak i infrastrukturalne. Dzięki nim moda na kolej stanie się jeszcze bardziej powszechna – stwierdził Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Czytaj też: PKP Intercity ogłasza największy przetarg na nowe wagony

Inwestycje w polską kolei

Dokładnie rok temu przewoźnik zapowiedział rozszerzenie swojej strategii rozwoju i inwestycji z perspektywą do 2030 roku. Do końca tej dekady PKP Intercity zainwestuje nie 19, a 27 miliardów złotych. Przewoźnik planuje przeznaczyć tak ogromną sumę na unowocześnienie i zmodernizowanie swojej floty pociągów. Wymieniony zostanie cały tabor Intercity.

W rezultacie spółka planuje uruchomić do 2030 roku nawet dwa razy więcej pociągów, niż obecnie, oraz zaoferować pasażerom wysoki i stały poziom podróży. Standardem mają być podróże z prędkością od 160 do 250 km/h. Nowe pociągi zostaną również przystosowane do potrzeb różnych grup pasażerów, w tym dzieci czy osób niepełnosprawnych. Wartość zakontraktowanych inwestycji wynosi już 7 miliardów złotych brutto.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

PKP Intercity wyda krocie na nowy system sprzedaży biletów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button