DrogowyTransport

Volkswagen ID. Buzz Cargo wybrany przez niderlandzką firmę logistyczną

Volkswagen ID. Buzz Cargo stanie się częścią elektrycznej floty BK Pharma Logistics w Niderlandach. Zgodnie z nowymi przepisami do 2025 roku wjazd do centrum miast w przypadku firm kurierskich i dostawczych będzie możliwy wyłącznie elektrykami. 

Volkswagen ID. Buzz Cargo odpowiedzią na niderlandzkie przepisy

BK Pharma Logistics to pierwsza firma z Niderlandów, która wdroży do swojej floty Volkswagena ID. Buzz Cargo. Pojazd został wyposażony w całkowicie elektryczny układ chłodzenia. Ma to umożliwić bezproblemową dystrybucję na terenie miast. Jego zasięg szacowany jest na 424 kilometrów. Posiada także zestaw akumulatorów o pojemności 77 kWh. Dołączona została szybka ładowarka o mocy 170 kWh, która może naładować zestaw akumulatorów od 5% do 80% w ciągu 30 minut. Pojazd zbudowano na nowej platformie Volkswagena MEB. Dzięki oprogramowaniu kurier ma dostęp do cyfrowych usług ułatwiających dystrybucję.

Wdrożenie elektrycznych pojazdów jest konieczne z uwagi na przepisy dotyczące transportu. Do 2025 roku w centrach miast w Niderlandach dostawcy będą mogli się poruszać wyłącznie samochodami elektrycznymi. Samochody spalinowe będą mogły poruszać się wyłącznie poza wyznaczonymi strefami. Dla wielu firm przepisy te wiążą się z koniecznością wrażania pojazdów elektrycznych. W przeciwnym razie będą musiały zrezygnować z dystrybucji miejskiej.

Zobacz także: Ryanair odwołuje loty w Belgii z powodu kolejnych strajków

Paul Bouwmeester, dyrektor generalny BK Pharma Logistics, przekazał:

Zakup Volkswagena ID. Buzz Cargo to pierwszy krok w realizacji naszych ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest transport naszych towarów w sposób całkowicie zrównoważony iw pełni elektryczny. Abyśmy mogli pozytywnie wpłynąć na ludzi, planetę i społeczności, w których działamy.

Zobacz także: Chorwacja przyjęła euro. Co to oznacza dla gospodarki?

Dystrybucja w warunkach kontrolowanych

Pojazd będzie dostarczał ładunki w temperaturze kontrolowanej. Oprócz układu chłodzenia ze specjalnym układem 24 V, posiada także elektryczną kurtynę powietrzną zapobiegającą dużym różnicom temperatur, opcję grzania do ochrony krytycznych temperatur w transporcie medycznym oraz opcję ciągłego chłodzenia podczas postoju pojazdu.

BK Pharma Logistics należy do DPDgroup i specjalizuje się w transporcie przesyłek produktów medycznych, spożywczych czy laboratoryjnych. Produkty dystrybuowane są bezpośrednio z centrum w niderlandzkim Boxmeer. Grupa logistyczna DPD stawia sobie za cel osiągniecie neutralności względem klimatu do 2040 roku. Do 2025 roku natomiast DPD chce dostarczać produkty pojazdami niskoemisyjnymi do 350 największych miast w Europie.

Polska zajęła 6. miejsce w rankingu Manufacturing Risk Index. Jesteśmy atrakcyjnym rynkiem logistycznym

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button