PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Linie JetSMART uruchamiają loty do Rio De Janeiro

Już w lutym loty do Rio de Janeiro będą odbywać się codziennie

Chilijski przewoźnik JetSMART uruchomił nowe połączenie między Santiago de Chile Arturo Merino Benítez International (SCL) a międzynarodowym portem lotniczym Rio de Janeiro Galeão (GIG). Już w lutym loty do Rio de Janeiro będą odbywać się codziennie. 

Loty do Rio De Janeiro z liniami JetSMART

Pierwszy lot do Rio de Janeiro, obsługiwany przez JetSMART, wystartował w środę o godzinie 00:10 czasu lokalnego. Połączenia będą odbywać się sześć razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty i niedziele w styczniu, a w lutym samolot będzie kursować codziennie.

To już piąta trasa tej linii do Brazylii. Według danych Cirium i linii lotniczej, JetSMART lata już z Santiago de Chile do Iguazu International (IGU) i Sao Paulo Guarulhos (GRU) oraz z Buenos Aires Ezeiza International (EZE) i Montevideo International (MVD) do Rio de Janeiro.

Mamy nadzieję, że ta nowa trasa przyciągnie więcej osób do świata lotnictwa i zwiększy przepływ osób podróżujących przez Amerykę Południową – powiedział dyrektor generalny JetSMART, Estuardo Ortiz. 

Celem taniego przewoźnika jest przewiezienie 100 milionów pasażerów do 2028 roku. JetSMART złożył jedno z największych zamówień wąskokadłubowych Airbusa w obu Amerykach, spodziewając się, że w nadchodzących latach otrzyma 102 odrzutowce nowej generacji.

Wraz z uruchomieniem nowej trasy staramy się zwiększyć łączność w Ameryce Południowej, a zwłaszcza z Brazylią, ponieważ jest to jeden z najważniejszych i najbardziej dynamicznych rynków w regionie powiedział Víctor Mejía, dyrektor handlowy linii lotniczej.

Czytaj też: [TYLKO U NAS] Wiemy, kto zostanie prezesem PLL LOT! To były wiceprezes KGHM!

Połączenia JetSMART w Ameryce Południowej

Przewoźnik obsługuje obecnie 79 tras w Ameryce Południowej. W Chile linia lotnicza uruchomiła 31 tras krajowych, a prawie połowa z tych tras to usługi typu point-to-point, które nie przebiegają przez Santiago de Chile. Linia obsługuje również 16 tras międzynarodowych łączących siedem krajów regionu, czyli Chile, Argentynę, Peru, Kolumbię, Brazylię, Urugwaj i Paragwaj.

JetSMART ma również oddziały w Argentynie i Peru (otwarte w tym roku) oraz spodziewa się otwarcia nowej bazy w Kolumbii, gdy tylko lokalne władze zatwierdzą plany. W Chile JetSMART dysponuje flotą dziesięciu samolotów. Linia lotnicza obsługuje trzy Airbusy A320, cztery A320neo i trzy A321neo.

Połączenia między Chile a Brazylią

Według danych Cirium, obecnie pomiędzy Chile a Brazylią odbywa się 86 lotów tygodniowo. Połączenia te obsługiwane są przez trzech przewoźników LATAM Airlines Group, JetSMART oraz Sky Airline.

LATAM Airlines, firma posiadająca krajowe oddziały w Chile i Brazylii po fuzji LAN i TAM w 2012 roku, obsługuje cztery trasy, łącząc Santiago de Chile z Kurytybą (CWB), Florianópolis (FLN), Rio de Janeiro i Sao Paulo. Sky Airline, kolejny tani przewoźnik obsługujący rynek chilijski, lata z Santiago do Florianopolis, Rio de Janeiro i São Paulo.

Czytaj też: Argentyna przestała być bogata, choć trudno powiedzieć czy kiedykolwiek była

Amazon Air chce sprzedawać przestrzeń ładunkową innym firmom

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button