PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Fukuoka w Japonii oprze transport publiczny wyłącznie na wodorze!

Japonia mocno inwestuje w wodór. Państwo dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej, wykorzystując najnowszą technologię. Jednym z pomysłów będzie wprowadzenie w jednej z prefektur systemu transportu opartego wyłącznie na wodorze. 

Japońskie koncerny pracują nad technologią wodorową

Japonia chce przeprowadzić testy publicznego transportu miejskiego z wykorzystaniem wyłącznie napędu wodorowego. W projekcie uczestniczą Toyota i Commercial Japan Partnership Technologies Corporation. W prefekturze Fukuoka rozbudowana zostanie odpowiednia infrastruktura.

Ważnym etapem rozwoju strategii wodorowej będzie wprowadzenie jej w poszczególnych miastach. W całej Azji, a szczególnie w Japonii duże znaczenie ma wydajny system transportu miejskiego. Rodzime koncerny pracują nad wprowadzeniem technologii wodorowych nie tylko poprzez rozwój ogniw paliwowych. Jeśli testy w prefekturze przyniosą dobre wyniki, rozpoczną się prace nad wprowadzeniem systemu w innych miastach kraju.

Zobacz także: Boeingi coraz popularniejsze? Nowe 737 MAX trafią do Japonii

Japonia mocno inwestuje w wodór 

Fukuoka to jedno z najbardziej uprzemysłowionych miast w kraju. Jeśli projekt okaże się sukcesem, zostanie rozszerzony na prefekturę Kiusiu, a następnie na cały kraj. Postępować ma również budowa i rozwój niezbędnej infrastruktury. Tylko dzięki niej nowy system może okazać się wydajny. Mają mieć do niego dostęp zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Japonia pracuje nad tym, aby wodór stał się ekonomicznie opłacalny. Wówczas będzie mógł być wykorzystywany na co dzień.

Duży wpływ na popularyzację wodoru w Japonii ma spółka joint venture Commercial Japan Partnership Technologies Corporation złożona z Toyoty, Isuzu, Suzuki i Daihatsu. Głównym zadaniem spółki jest rozwój pojazdów wodorowych i popularyzacja najnowszych technologii elektryfikacyjnych w pojazdach użytkowych.

Zobacz także: Inflacja w Japonii jest najwyższa od 40 lat! Okres stabilności cen dobiega końca?

Zakres działań wykracza jednak poza transport miejski. Prefektura podpisała z japońskimi korporacjami motoryzacyjnymi i technologicznym umowę, która dotyczy także wprowadzenia w regionie lekkich aut dostawczych zasilanych wodorem (FCEV), które będą służyć dystrybucji miejskiej. Wykorzystane także mają zostać samochody ciężarowe i osobowe na ogniwa paliwowe.

Japonia znów otwiera ruch bezwizowy i znosi limity przylotów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button