PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Girteka stawia na elektryczne ciężarówki. Kupi 600 pojazdów

Girteka otrzyma elektryczne ciężarówki Scania w ciągu najbliższych czterech lat

Litewska firma transportowa Girteka i szwedzki producent samochodów Scania ogłosiły szeroko zakrojone partnerstwo na rzecz zrównoważonego rozwoju, obejmujące dostawę 600 ciężarówek elektrycznych w ciągu najbliższych czterech lat. Girteka nie podała szczegółów na temat tego, które elektryczne ciężarówki Scania zakupi.

Girteka zamówiła elektryczne ciężarówki Scania

Litewski gigant branży ciężarowej Girteka planuje pozyskać aż sześćset nowych ciężarówek elektrycznych zasilanych bateriami. Firma podpisała wstępną umowę ze szwedzką Scanią. Obie firmy nie określiły jeszcze rodzaju pojazdów elektrycznych oraz harmonogramu dostaw, ale szacuje się, że Girteka otrzyma elektryczne ciężarówki Scania w ciągu najbliższych czterech lat.

Współpraca ze Scanią to kolejny krok na naszej drodze do zdobycia miejsca w pierwszej dziesiątce firm logistycznych w Europie. Połączyliśmy siły ze Scanią, aby dzielić się doświadczeniami i współpracować przy tworzeniu przyszłego systemu transportowego w Europie. Dokonamy tego poprzez dywersyfikację transportu drogowego, w ramach której wdrażamy zarówno rozwiązania paliwooszczędne, jak i ciężarówki elektryczne, aby zaoferować klientom przystępne cenowo usługi logistyczne, oparte na zrównoważonych rozwiązaniach. Zrównoważony rozwój oznacza również bezpieczeństwo i wygodę kierowców, dlatego cieszę się, że razem ze Scanią możemy przyczynić się do ogólnego wzrostu bezpieczeństwa na europejskich drogach, z obopólną korzyścią dla naszych klientów, pracowników i społeczeństwa – mówi Mindaugas Pasilauskas, prezes ClassTrucks, firmy zarządzającej aktywami transportowymi Girteka.

Scania

Czytaj też: Girteka wykorzystuje sztuczną inteligencję do planowania tras

Zwiększenie skali zrównoważonego transportu

Oprócz umowy w sprawie elektrycznych ciężarówek, zwiększanie skali zrównoważonego transportu będzie realizowane również poprzez wdrażanie pojazdów z silnikiem Diesla, ale z nowym układem napędowym Scania Super, który zapewnia ośmioprocentową oszczędność paliwa w porównaniu z poprzednią generacją. Firmy uzgodniły ponadto, że będą wspólnie pracować nad bezpieczeństwem kierowców, a szwedzki producent pomoże zapewnić litewskiej firmie infrastrukturę do ładowania elektrycznego nowych ciężarówek.

Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Girteka, która podziela nasz cel, jakim jest uczynienie systemu transportowego bardziej zrównoważonym. W ramach naszej strategii zwiększenia udziału elektrycznych samochodów ciężarowych w naszej sprzedaży, kluczowe jest nawiązanie współpracy z najważniejszymi podmiotami w europejskim ekosystemie transportowym – mówi Stefano Fedel, wiceprezes wykonawczy, szef sprzedaży i marketingu w firmie Scania.

Czytaj też: Pierwszeństwo dla wchodzących na pasy działa świetnie. O 40% mniej zabitych

Girteka prezentuje swoje wyniki finansowe. Litewska grupa chce znaleźć się w europejskim TOP10

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button