PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntermodalnyTransport

Hupac przejmuje zarządzanie niemieckim terminalem w Kolonii

Przetarg na obsługę transportu intermodalnego jest wymagany przez niemieckie prawo

Szwajcarska firma Hupac wzmocni swoją działalność w Niemczech i przejmie zarządzanie terminalem w Köln Nord (Kolonia). Firma wygrała przetarg, ogłoszony przez HGK Häfen und Güterverkehr Köln. Przetarg na obsługę transportu intermodalnego jest wymagany w Niemczech przez dyrektywę w sprawie terminali intermodalnych przedsiębiorstw niebędących własnością federalną.

Hupac przejmie terminal Köln Nord

Hupac wzmacnia swoją działalność w Niemczech, przejmując obsługę intermodalnego terminalu kolejowego w Köln Nord (Kolonia) od HGK Häfen und Güterverkehr Köln. Szwajcarska firma wygrała przetarg w listopadzie i przejmie obiekt już 1 stycznia 2023 roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że renomowana firma Hupac wygrała przetarg na obsługę terminala. Dla HGK terminal Köln Nord odgrywa strategicznie ważną rolę w odniesieniu do naszego innowacyjnego obiektu przemysłowo-logistycznego FU-SION COLOGNE, który powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie – wyjaśnia Uwe Wedig, dyrektor generalny HGK Group.

Terminal znajduje się w pobliżu węzła autostradowego Köln Niehl (A1/A57) i jest bezpośrednio połączony koleją z portem rzecznym na Renie w Köln Niehl. Na powierzchni 152 000 metrów kwadratowych znajduje się pięć torów z trzema suwnicami, które mogą załadować i rozładować do dziesięciu pociągów dziennie.

Terminale są strategicznym zasobem dla zmiany modalnej i mają decydujące znaczenie, zwłaszcza w aglomeracjach miejskich, takich jak obszar Renu/Zagłębia Ruhry. Inwestujemy w zasoby i inteligentne systemy, aby osiągnąć maksymalną wydajność intermodalną – zaznaczył Michail Stahlhut, dyrektor generalny  Hupac.

Czytaj też: Hupac otwiera nowy terminal w Brwinowie pod Warszawą

Przetarg był wymagany przez prawo

Przetarg na obsługę transportu intermodalnego jest wymagany w Niemczech przez dyrektywę w sprawie terminali intermodalnych przedsiębiorstw niebędących własnością federalną. Przed przejęciem, zaplanowanym na 1 stycznia 2023 roku, wszystkie procesy organizacyjne i administracyjne zostaną skoordynowane z obecnymi klientami i partnerami HGK Group. Przeniesienie dzierżawy i działalności skutkuje przeniesieniem zatrudnienia obecnych pracowników. Istniejące stosunki pracy zostaną przejęte przez przyszłą spółkę Combiconnect Köln Nord GmbH.

Z niecierpliwością czekamy na nowe zadanie, które wykonamy razem z doświadczonym zespołem terminalu. Już dziś witamy wszystkich obecnych i nowych klientów terminalu – mówi Sascha Altenau, dyrektor zarządzająca spółki zależnej Hupac, Combiconnect Köln Nord GmbH.

Czytaj też: Transport intermodalny rośnie w Polsce w dwucyfrowym tempie

Terminal w Małaszewiczach będzie obsługiwał cięższe pociągi

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button