PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Niemiecki operator logistyczny tworzy nowe linie drobnicowe w Europie

Dachser tworzy nowe linie drobnicowe celem zagęszczenia europejskiej sieci logistycznej i zoptymalizowania łańcuchów dostaw. Niemiecki operator reaguje tym samym na potrzeby klientów. 

Nowe linie drobnicowe Dachser w Europie Zachodniej

Nowe linie obejmują codzienne dostawy z wybranych regionów Niemiec na Półwysep Iberyjski. Pierwsza z nich łączy ze sobą Kolonię z San Sebastian, druga natomiast prowadzi z centrum logistycznego Dachser w Rheine do Saragossy w Aragonii.

Celem niemieckiego operatora jest łączenie regionów o dużym potencjale dystrybucyjnym, zgodnie z oczekiwaniami partnerów. Jak przekazano w komunikacie prasowym, otwierając połączenie Kolonia-San Sebastian, Dachser uzupełnił istniejącą sieć codziennych połączeń z oddziałów w Malsch, Dortmundzie i Mannheim do San Sebastian i Bilbao na północy Hiszpanii. Na nowych liniach transport drobnicowy realizowany jest zarówno za pomocą standardowych, jak i dwupokładowych naczep. Z codziennych transportów korzystają m.in. klienci z branży motoryzacyjnej, energii odnawialnych, przemysłu dóbr konsumpcyjnych oraz przemysłu chemicznego.

Zobacz także: Dachser przejmuje niemieckiego producenta oprogramowania

Europejska sieć logistyczna – coraz większe znaczenie transportu drobnicowego

Inicjatywa europejskiej sieci logistycznej rozwija się poprzez dodawanie kolejnych połączeń. Z perspektywy Dachser najistotniejsze wydają się trasy łączące Niemcy z Portugalią oraz Hiszpanią, z uwagi na zainteresowanie klientów przewożeniem towarów z krótkim czasem dostawy.

Dachser Iberia stanowi część europejskiej sieci drobnicowej firmy logistycznej z siedzibą w Kempten, Allgäu od prawie dekady. W minionych miesiącach zadecydowano o rozwoju potencjału, poprzez nakłady inwestycyjne. Zainwestowano m.in. w nowe centrum logistyczne w pobliżu Lizbony. W tym roku wprowadzono również na Półwyspie Iberyjskim standardową grupę  produktów European Logistics.

Zobacz także: Ruszyła pierwsza w Polsce Akademia Wodorowa dla studentów

Rozwój logistyki w Europie Zachodniej postępuje. Szczególnie widocznym trendem jest coraz większy nacisk ze strony klientów na dostawy przy użyciu pojazdów elektrycznych. W warunkach rynkowych zwiększa się znaczenie niskoemisyjnych środków transportu. Sprawia to, że coraz większa liczba przewoźników rozbudowuje swoją flotę o bardziej ekologiczne pojazdy, szczególnie na obszarze dużych miast i aglomeracji.

Niemiecki gigant logistyczny wybiera nowe ciężarówki eActros LongHaul

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button