LotniczyTransport

Air India odnowi stare Boeingi. Wyda ponad 400 milionów dolarów

Zaniedbane wnętrza samolotów Air India są jednym z najczęstszych zarzutów pasażerów

Air India odnowi swoje stare Boeingi 777 i 787. Linia przeznaczy aż 400 milionów dolarów na naprawę zniszczonych wnętrz samolotów, co powinno ucieszyć wielu pasażerów, którzy porzucili już nadzieję, że kiedykolwiek zobaczą samoloty przewoźnika czystymi i zadbanymi.

Air India odnowi swoje stare Boeingi

Linie Air India ogłosiły, że przeznaczą 400 milionów dolarów na renowację całej swojej starej floty szerokokadłubowej, składającej się z 27 Boeingów 787 i 13 Boeingów 777. Proces ten będzie obejmował całkowite odnowienie wnętrz kabin, w tym dodanie foteli najnowszej generacji i nowych systemów rozrywki pokładowej we wszystkich klasach. Linia wprowadzi także kabiny ekonomiczne premium w obu flotach i zachowa kabinę pierwszej klasy w samolotach 777. Air India odnowi swoje stare Boeingi dzięki wsparciu ze strony Tata Group.

W ramach naszego programu transformacji, Air India zobowiązała się do osiągnięcia najwyższych standardów produktów i usług godnych światowej klasy linii lotniczej. Wiemy, że obecnie kabiny naszych 40 starszych samolotów szerokokadłubowych nie spełniają tego standardu. Chociaż projekt rozpoczął się kilka miesięcy temu, jesteśmy zachwyceni, że możemy teraz publicznie ogłosić tę znaczącą inwestycję całkowitej renowacji wnętrz i jesteśmy pewni, że po jej zakończeniu nowe wnętrza zachwycą klientów – stwierdził szef Air India, Campbell Wilson.

Czytaj też: Największe lotnisko na świecie. Po raz ósmy jest to Dubaj!

Pasażerowie narzekali na wnętrze samolotów

Zaniedbane wnętrza samolotów Air India są jednym z najczęstszych zarzutów pasażerów indyjskiego przewoźnika. Samoloty szerokokadłubowe, z których wiele lata na jednych z najdłuższych tras na świecie, wymagają drastycznego liftingu. Pasażerowie często publikują swoje nieprzyjemne doświadczenia z podróży w mediach społecznościowych, ale linia lotnicza od lat nie wprowadziła żadnych zauważalnych zmian w swoich kabinach. Na początku tego roku indyjski regulator lotniczy, DGCA, również poprosił Air India o renowację zaniedbanych wnętrz po tym, jak jeden z pasażerów skarżył się na brudne siedzenia i połamane podłokietniki.

Air India zaangażowała w projekt wiodące londyńskie firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz, czyli JPA Design i Trendworks. Biorąc pod uwagę skalę projektu i czas potrzebny na wyprodukowanie foteli, Air India spodziewa się, że renowacja pierwszego z samolotów zakończy się dopiero w połowie 2024 roku. Chociaż renowacja maszyn zajmie trochę czasu, to pasażerowie z pewnością się ucieszą, że indyjski przewoźnik w końcu zareagował na ich skargi.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Pierwszy chiński samolot C919. Konkurencja dla Airbus i Boeing?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button