DrogowyTransport

Rekordowe zamówienie na elektryczne ciężarówki Volvo

Elektryczne ciężarówki Volvo trafią na ulice Sydney w pierwszym kwartale 2023 roku

Team Global Express, australijska firma zajmująca się przewozami ekspresowymi, złożyła zamówienie na 36 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo. To największe jak dotąd zamówienie w Australii na elektryczne ciężarówki Volvo. Ciężarówki trafią na ulice Sydney w pierwszym kwartale 2023 roku.

Rekordowe zamówienie na elektryczne ciężarówki Volvo

Przejście na zrównoważony transport ciężarowy ma miejsce w wielu częściach świata, również w Australii, gdzie sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych zaczyna nabierać tempa. Kraj zobowiązał się do zapewnienia zerowej emisji netto do 2050 roku, a biorąc pod uwagę, że transport odpowiada za 19% emisji dwutlenku węgla w Australii, rośnie presja na branżę, aby przejść na pojazdy elektryczne.

Australijski gigant transportowy Team Global Express złożył zamówienie na 36 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo z napędem akumulatorowym. Elektryczne ciężarówki Volvo FL są przeznaczone do dystrybucji miejskiej i przy tym zastosowaniu mają ładowność 5,5 tony. Staną się one częścią floty Team Global Express Sydney zajmującej się odbiorem i dostawami metropolitalnymi.

To oczywiste, że coraz więcej firm transportowych na całym świecie chce teraz rozpocząć podróż w kierunku elektrycznych, bezemisyjnych transportów. Volvo jest pierwszym producentem ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych w Australii i jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Team Global Express i innymi klientami. Mamy najszerszą w branży ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych, co sprawia, że już dziś można zelektryfikować transport miejski i regionalny – mówi Martin Merrick, prezes Volvo Group Australia.

Volvo Trucks

Czytaj też: Volvo Trucks dostarczy Amazon 20 elektrycznych ciężarówek

Ciężarówki Volvo FL Electric

Elektryczne samochody ciężarowe mają zerową emisję spalin i emitują mniej hałasu niż konwencjonalne samochody ciężarowe, co jest korzystne zarówno dla kierowców, jak i mieszkańców miast. Volvo Trucks jest obecnie jedynym globalnym producentem samochodów ciężarowych, który już dziś ma w seryjnej produkcji pełną gamę elektrycznych samochodów ciężarowych. Firma planuje, aby do 2030 r. połowa jej globalnej całkowitej sprzedaży nowych samochodów ciężarowych pochodziła z pojazdów elektrycznych.

Volvo FL Electric może pracować przy całkowitej masie 16 ton i będzie wyposażony w cztery akumulatory o pojemności 66 kWh, które zapewnią większy zasięg i lepszą wydajność ładowania. Ciężarówka wykorzystuje 600-woltowy układ napędowy z jednym silnikiem elektrycznym i 2-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Volvo Trucks

Czytaj też: Obawy o zmiany klimatu są obecnie mniej ważne

Volvo prezentuje elektryczne ciężarówki z zeroemisyjnej stali

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button