Magazyny

Niemiecki operator logistyczny rozbudowuje magazyn w Salon de Provence

Dachser rozbudował magazyn w Salon de Provence w pobliżu Marsylii. Niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne reaguje na utrzymujący się popyt. Oprócz planów rozbudowy obiektów, zwiększone będzie również zatrudnienie w najbliższych latach. 

Dachser a Salon de Provence – wzrost znaczenia inwestycji 

Dachser France planuje zwiększyć możliwości magazynowe, reagując na utrzymujący się na wysokim poziomie popyt w regionie. Salon de Provence, magazyn w rejonie Bouches-du-Rhône nad Morzem Śródziemnym został rozbudowany o 12 000 metrów kwadratowych. Obiekt funkcjonuje od sześciu lat, sukcesywnie się rozwijając w odpowiedzi na rozwój branży logistycznej. Tym samym powierzchnia magazynowa wzrosła do 36 000 metrów kwadratowych i obecnie może pomieścić 35 000 palet.

Zobacz także: Dachser przejmuje niemieckiego producenta oprogramowania

Guénaël Rousselot, General Manager, Region Côte d’Azur i Provence w Dachser France, przekazał w komunikacie prasowym:

Dzięki rozbudowie w Salon de Provence tworzymy dodatkowe możliwości dla naszych klientów i możemy jeszcze bardziej ugruntować pozycję firmy Dachser jako ważnego i niezawodnego partnera logistycznego w regionie.

Rozbudowa obiektu w Marsylii – operator logistyczny zwiększy zatrudnienie

Oddział European Logistics znajdujący się w Marsylii ma przejąć część towarów magazynowanych w Salon de Provence. Jak podaje Dachser, obiekt jest bezpośrednio połączony z europejską siecią transportu drogowego, która obejmuje 289 lokalizacji w 37 krajach. Co więcej, istnieje także połączenie z transportem lotniczym i morskim poprzez lotnisko i port morski w Marsylii.

Zobacz także: Strajk kierowców w Korei Południowej kosztował już 2,5 mld dolarów. Brakuje paliwa

Połowa z nowo dostępnej powierzchni ma zostać zagospodarowana na potrzeby firmy ogrodniczej, druga połowa będzie użytkowana przez specjalistyczne przedsiębiorstwo działające w branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Na terenie obiektu zatrudnienie znalazło 70 osób. Z uwagi na fakt, że oddział Dachser France planuje dalszą rozbudowę swoich obiektów logistycznych, zwiększone ma zostać również zatrudnienie do 2025 roku. Aktualnie firma poszukuje współpracowników w obszarach handlu i przemysłu.

Jednocześnie niemiecki operator rozwija innowację w logistyce ładunków zbiorowych wraz z Instytutem Fraunhofer IML. Koncepcja polega na automatycznym tworzeniu w czasie rzeczywistym cyfrowego obrazu wszystkich paczek, zasobów i procesów terminalu tranzytowego. Ma to znacząco przyspieszyć procesy logistyczne w firmie.

Dachser wprowadza elektryczne ciężarówki w centrum Monachium

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button