Magazyny
Gorące newsy

Globalny operator logistyczny otwiera nowy oddział w Toruniu

Hellmann Worldwide Logistics Polska zdecydował się na nowy oddział w Polsce. Filia została oficjalnie otwarta w Toruniu na terenie Panattoni Park II. 

Nowy toruński oddział globalnego operatora logistycznego

Operator logistyczny Hellmann Polska rozszerzył swoją sieć o kolejny oddział. Toruńska filia funkcjonuje na terenie kompleksu Panattoni Park II. Park znajduje się w Strefie Inwestycyjno – Logistycznej Toruń Wschód.

Obiekt zapewnia 2500 m² powierzchni przemysłowej oraz 210 m² biur. Umieszczono również 12 doków przeładunkowych oraz jedną bramę na poziomie zerowym.

Zobacz także: Airbus dostarczył kolejne samoloty. Maszyny trafią na Łotwę

Hellmann Polska rozwija sieć drobnicową

Jak przekazano, otwarcie nowego magazynu w województwie kujawsko-pomorskim wpisuje się w wieloletnią strategię rozwoju operatora. W jej ramach Toruń będzie dziesiątym własnym oddziałem w sieci Hellmanna w Polsce. Łącznie na terenie naszego państwa znajduje się 16 hubów, dzięki którym realizowane są przewozy nawet 10 tysięcy palet dziennie.

Zobacz także: EBC zapowiada zacieśnianie ilościowe, aby zwalczyć inflację. Koniec z „dodrukiem”

Jacek Przybyłowski, Dyrektor Zarządzający Hellmann Worldwide Logistics Polska powiedział, że Hellmann Polska dąży do rozszerzania własnej sieci logistycznej, w miarę wzrastających potrzeb i zgodnie z przyjętą strategią rozwoju. Za wyborem Torunia na kolejne miasto, w którym znajdzie się filia, przemawiało przede wszystkim dogodne położenie geograficzne i związane z nim połączenia na terenie kraju.

Hellmann Polska wybrał obiekt zlokalizowany niedaleko autostrady A1 w Lubiczu. Obiekt klasy A przeszedł certyfikację metodą BREEAM. Jak przekonuje deweloper przemysłowy, największą zaletą obiektów w toruńskim parku logistycznym Panattoni Park II jest możliwość dostosowania powierzchni do prowadzonej działalności. Zgodnie z zapowiedziami Panattoni, na terenie realizacji zostanie zasadzonych 70 drzew, a powierzchnię 800 m kw. zajmą krzewy rodzime. Zastosowane również zostaną łąki kwietne, które nie wymagają częstego koszenia.

W ostatnich latach Toruń otworzył się na rozwój branży logistycznej. Niewątpliwą zaletą są przecinające się szlaki transportowe, w tym DK 15, S10 czy A1. Miasto położone jest w Centralnej Polsce, a do najbliższego lotniska w Bydgoszczy można dojechać w niecałą godzinę.

Operator logistyczny tworzy europejskie portfolio magazynów neutralnych pod względem emisji CO2

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button