LotniczyTransport

Airbus dostarczył kolejne samoloty. Maszyny trafią na Łotwę

Przewoźnik już złożył zamówienie na kolejne 50 sztuk A220-300

Łotewski narodowy przewoźnik airBaltic przyjął do swojej floty dwa kolejne samoloty Airbus A220-300. Te dwie maszyny są 37. i 38. samolotem A220, który dołączył do airBaltic, a jeszcze dwa kolejne samoloty spodziewane są przed końcem roku. Przewoźnik nie zamierza spoczywać na laurach i już złożył zamówienie na kolejne 50 sztuk A220-300, z opcją na jeszcze 30.

airBaltic otrzymał nowe samoloty Airbus

Minęło ponad sześć miesięcy, odkąd bałtycki przewoźnik po raz ostatni powitał nowy samolot po 36. dostawie Airbusa A220-300 w maju, z numerem 35 dostarczonym zaledwie tydzień wcześniej. Dwa nowe Airbusy A220-300s przybyły do Rygi na początku grudnia jako piąta i szósta dostawa samolotów, która odbędzie się w 2022 roku. YL-ABK i YL-ABL powiększyły flotę airBaltic do 38 maszyn A220, a przewoźnik czeka na jeszcze dwa samoloty Airbus, które mają zostać dostarczone w grudniu.

Dwa A220 mogą pomieścić do 149 pasażerów w konfiguracji ekonomicznej i odbyły swoje pierwsze loty w sierpniu po opuszczeniu zakładu produkcyjnego Airbusa w Montrealu. Od maja 2020 roku airBaltic latał wyłącznie wydajnym A220-300, który okrzyknięto najbardziej ekologicznym samolotem komercyjnym na świecie i „pierwszym samolotem, który ma przejrzystą deklarację wpływu na środowisko w całym cyklu życia, pomagając zmniejszyć emisję CO2 i NOX odpowiednio o 20% i 50%”.

Czytaj też: Airbus opracowuje wodorowy silnik elektryczny dla samolotów

airBaltic polubił samoloty Airbus

Możemy się spodziewać, że w ciągu najbliższego miesiąca do Rygi przylecą dwa kolejne A220, dzięki czemu airBaltic będzie posiadać w swojej flocie 40 samolotów, a i po tym czasie będzie ich przybywać. Przewoźnik złożył zamówienie na 50 sztuk A220-300, z opcją na kolejne 30. Wszechstronność i efektywność paliwowa A220 zwiększyła popyt na ten typ samolotu – airBaltic wynajął w tym roku kilkanaście samolotów, w tym sześć A220 dla SWISS tej zimy.

Airbus A220-300 spisał się powyżej oczekiwań firmy, zapewniając lepsze ogólne osiągi, wydajność paliwową i wygodę zarówno dla pasażerów, jak i personelu. Ten samolot oferuje doskonałe wrażenia z lotu dzięki takim korzyściom dla pasażerów jak szersze fotele, większe okna, więcej miejsca na bagaż podręczny w kabinie, ulepszone toalety i wiele innych – dodał airBaltic.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Koreański przewoźnik otrzymał swojego pierwszego Airbusa A321neo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button