DrogowyTransport

Hiszpański gigant kurierski kupuje 200 E-Transitów

Hiszpański operator kurierski kontynuuje działania zmierzające do elektryfikacji swojej floty. W tym celu podpisano umowę z Fordem na zakup 200 elektrycznych samochodów dostawczych, które zostaną wykorzystane m.in. w warunkach miejskich. 

Hiszpański gigant kurierski kupuje 200 E-Transitów

Seur, jedna z największych firm kurierskich w Hiszpanii inwestuje w ekologiczną flotę. Zakupiono 200 samochodów Ford E-Transit, które mają zwiększyć efektywność dystrybucji w warunkach miejskich.

Ford E-Transit jest stosunkowo często wybierany przez europejskich i amerykańskich operatorów (Więcej: FedEx testuje model Ford E-Transit w sieci FedEx SameDay City oraz Najlepiej sprzedające się dostawczaki: W Europie Ford, w Polsce Renault).

Jak podano, nowe samochody będą obsługiwane przez ekosystem łączności Forda Pro, zaprojektowany w celu maksymalizacji produktywności biznesowej. Pojazd ma zasięg do 317 km. Model dostępny jest w trzech możliwych długościach, uzupełniony o wyższy poziom wyposażenia standardowego, w tym zalecane przez Euro NCAP inteligentne systemy wspomagania kierowcy i bezpieczeństwa. Na komfort ma wpływać także kompleksowa obsługa ładowania FORD PRO Recharge czy zintegrowany system rozwiązań cyfrowych, które optymalizują wydajność czy koszty użytkowania.

Zobacz także: Stadler przenosi produkcję Flirtów z Białorusi do Polski

Najlepiej sprzedający się samochód dostawczy na świecie w wersji elektrycznej

Ford Transit wciąż cieszy się opinią najlepiej sprzedającego się samochodu dostawczego na świecie. Jego elektryczna wersja zyskuje na znaczeniu, gdy kolejne firmy stawiają na elektryfikację w transporcie.

Według Benjamína Calzóna dyrektora ds. doskonałości operacyjnej Seur, umowa zawarta z korporacją Ford odzwierciedla główny cel firmy, a więc zostanie najbardziej zrównoważoną firmą w całym sektorze. Dodał, że obecnie 10% floty Seur jest zielone, natomiast do 2030 roku w planach jest wprowadzenie 3000 pojazdów elektrycznych. Elektryfikacja ma przebiegać stopniowo, jednak w przyszłych latach zyska na znaczeniu, ze względu na poczynione inwestycje oraz trendy rynkowe.

Zobacz także: Niemcy dokonują zmian w podatku od nadzwyczajnych zysków firm energetycznych

Firma chce zwiększyć produktywność i wydajność, a inwestycja w elektryfikację floty pokrywa się z założeniami planu rozwojowego na hiszpańskim rynku w kolejnych latach.

Francuski producent prezentuje nowe elektryczne ciężarówki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button