DrogowyTransport

Francuski producent prezentuje nowe elektryczne ciężarówki

Renault Trucks zaprezentował nowe elektryczne ciężarówki. Na rynek wprowadzone zostaną dwa w pełni elektryczne pojazdy, których produkcja rozpocznie się w 2023 roku we francuskiej fabryce w Bourg-en-Bresse. 

Renault Trucks prezentuje nowe elektryczne ciężarówki

Francuski producent oferuje klientom nową gamę elektrycznych pojazdów ciężarowych. Zaprezentowane modele przeznaczone są do dystrybucji miejskiej czy branży budownictwa. Wyróżnia je specyficzna konstrukcja napędu elektrycznego. W przypadku nowych pojazdów zespół projektowy Renault Trucks zmodyfikował przód, zachowując jednocześnie ogólny wygląd nawiązujący do stylistyki koncernu.

Zastosowano również specjalną sygnaturę. Modele będą posiadać niebieskie kołpaki i pionowe paski po bokach pojazdu. Co więcej, z przodu znajdzie się nowa tabliczka znamionowa wykonana z niebieskiego pleksiglasu. Jeśli chodzi o konstrukcję, przód wydłużono o 115 mm, co ma pozwolić zwiększyć bezpieczeństwo. Zainstalowano również boczne czujniki radarowe. W przypadku podwozia zastosowano rozkładany stopień, który zapewnia jak największą przestrzeń na akumulatory.

Zobacz także: Platforma branżowa oparta na blockchain zostanie wycofana z rynku!

Renault Trucks chce zwiększyć swój udział w dekarbonizacji transportu

Według zapewnień francuski producent chce zwiększać swój udział w elektrycznej transformacji w transporcie. Nowa gama produktów ma spełniać wymagania klientów i być dostosowana do obowiązujacych standardów w branży.

Obecnie Renault Trucks jest jedynym koncernem, który oferuje elektryczne rozwiązania dla wszystkich rodzajów zastosowań. Od roweru cargo (Więcej: Renault Trucks będzie sprzedawać… rowery towarowe Freegône) po ciężkie samochody, w tym 44-tonowy elektryczny pojazd budowlany.

Renault Trucks

Zobacz także: Niemcy dokonują zmian w podatku od nadzwyczajnych zysków firm energetycznych

Renault Trucks E-Tech T i C, na których pojawi się nowe logo, zaczną być produkowane od 2023 roku we francuskiej fabryce Renault Trucks w Bourg-en-Bresse.

Producent poinformował, że aktualnie przyjmowane są zamówienia w przedsprzedaży. Jak podano, Renault Trucks chce wspierać swoich klientów w dążeniu do dekarbonizacji transportu międzynarodowego. Rozwiązania transportowe Renault Trucks E-Tech T i C mają zwiększyć udział elektryków m.in. w budownictwie. Jak przekazano, projektanci podczas tworzenia nowego designu pojazdów czerpali inspiracje ze świata muzyki elektronicznej.

Operator logistyczny tworzy europejskie portfolio magazynów neutralnych pod względem emisji CO2

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button