Drogowy

Wycieraczki do samochodów ciężarowych i autobusów

Odpowiednia widoczność ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pracy kierowcy zawodowego, prowadzącego autobus albo samochód ciężarowy. Jednym z bardzo ważnych elementów mających wpływ na ten aspekt, są wycieraczki samochodowe. W przypadku dużych pojazdów, wycieraczki mają specyficzną budowę i tylko te lepsze nie zawodzą w trakcie trudnej eksploatacji na wielkich szybach.

Wycieraczki w samochodach ciężarowych i autobusach

Przednie szyby w samochodach dostawczych, a przede wszystkim w autobusach i ciężarówkach, są bardzo duże. To spore wyzwanie dla układu oczyszczania szyb. Trzeba stosować naprawdę duże pióra wycieraczek, aby móc dokładnie oczyścić całą powierzchnię. To oczywiście, nie wszystko. Większe pióra wycieraczek to konieczność stosowania specjalnych mechanizmów oraz mocniejszych silników elektrycznych do płynnego poruszania ramion wycieraczek.

Trzeba też wziąć pod uwagę to, że wycieraczki samochodowe w pojazdach użytkowych, ciężarówkach i autobusach często pracują przez wiele godzin każdej doby. Szczególnie podczas trudnych lub zmiennych warunkach pogodowych. Warto pamiętać, że sprawne wycieraczki samochodowe są potrzebne nie tylko w trakcie deszczu. Usuwają też śnieg w okresie zimowym, ale również kurz i pył w trakcie lata.

W trakcie bardzo silnego deszczu, kiedy strugi wody spływają po szybie, kierowca nie będzie się zatrzymywać, aby przeczekać, tu liczy się każda godzina. Dlatego sprawność całego układu oczyszczania szyby jest kluczowa.

Budżetowe, premium, czy ze średniej półki? Jakie wycieraczki wybrać?

Wycieraczki budżetowe szybko się zużywają. Żaden kierowca zawodowy nie chce jechać w trasę, kiedy wycieraczki zostawiają na szybie smugi lub niedoczyszczone miejsca. To męczarnia i zagrożenie bezpieczeństwa. Do tego takie wycieraczki hałasują (szybko twardnieje materiał, z jakiego jest wykonane pióro), co jest bardzo denerwujące w trakcie długotrwałej pracy i odwraca uwagę od prowadzenia pojazdu.

Wycieraczki premium są trwałe i zapewniają komfortowe warunki pracy, jednak są bardzo drogie. Menedżerowie, zarządzający flotą, albo właściciele firm mogą nie zgodzić się na kupno takich modeli.

Zatem najbardziej opłacalny jest zakup wycieraczek ze średniej półki cenowej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wycieraczki do ciężarówki albo autobusu?

  • Na długość pióra i rodzaj mocowania.
  • Na jakość wykonania wycieraczki i materiał, z jakiego została wykonana.
  • Na to, jakie opinie mają wycieraczki wśród kierowców.
  • Na to, czy producent wycieraczek sprawdza ich jakość oraz, czy prowadzi testy w realnych warunkach.

Wycieraczki WUSAG polskiej marki Oximo – optymalny wybór do ciężarówek i autobusów

Polska marka Oximo ma w swojej ofercie specjalny rodzaj wycieraczek, przeznaczony do montowania w samochodach ciężarowych, dostawczych oraz autobusach. Zaprojektowano je tak, aby całe długie pióro było równomiernie dociskane, na całej swojej długości.

OXIMO WUSAGMetalowa konstrukcja wycieraczek Oximo WUSAG zapewnia wytrzymałość i trwałość. Jest ocynkowana, co zapobiega korodowaniu. Do produkcji pióra stosowana jest guma (z wysokiej jakości kauczuku), z dodatkiem teflonu (PTFE) oraz silikonu, aby zapewnić zawodowym kierowcom jak najlepsze warunki do pracy.

Wycieraczki Oximo są pozycjonowane w średniej półce cenowej, ale zapewniają jakość i trwałość wycieraczek premium.

Pióra wycieraczek zazwyczaj wymagają wymiany co roku, ale może się to różnić w zależności od tego, czy w jakich warunkach jest użytkowany pojazd. Jeśli  na obszarze o złych warunkach pogodowych, konieczna może być częstsza wymiana wycieraczek.

Jedno jest pewne, kwota kilkudziesięciu złotych wydana na komplet wycieraczek ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo prowadzenia wielotonowych pojazdów!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

4 Komentarze

  1. Ależ odkrycie…. Stosuję tę taktykę od lat z wszystkim. WYbieram średnią półkę gdzie nie płacę fortuny za sam znaczek. Póki marka nie jest jeszcze topowa to dba o jakość i nie oszukuje klienta, potem różnie bywa. Co do wycieraczek oximo to mam w swoim IVECO i nie zwracam na nie uwagi = sprawdzają się super bo nie piszczą, nie trzeszczą i nie rozmazują i do tego tanie.

  2. Ja zarówno w osobówce jak i ciężarówce mam oximo i nie żałuję wyboru. Polska firma, dobre ceny więc po co wymyślać dalej? 😉

  3. Mam niewielką firmę transportową, ale wszystkie auta mają wycieraczki oximo. Dobra jakość, dobra cena to nie szukam innych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button