DrogowyInfo z rynkuIntralogistykaKolejowyPrzemysł 4.0Transport
Gorące newsy

Dachser przejmuje niemieckiego producenta oprogramowania

Kasasi będzie nadal zarządzane przez dyrektora zarządzającego i jego zespół ekspertów

Niemiecka firma transportowo-logistyczna Dachser przyspiesza swoją cyfryzację, przejmując producenta oprogramowania Kasasi. Spółki nie ujawniły wartości transakcji. Kasasi została założona w 2009 roku i specjalizowała się w algorytmach sztucznej inteligencji. Spółka przed przejęciem pracowała dla Dachser.

Dachser przejmuje Kasasi 

Kasasi będzie nadal zarządzane przez dyrektora zarządzającego Markusa Lechnera i jego zespół ekspertów. Firma będzie nadal obsługiwać dotychczasowych klientów z sektora kolejowego, detalicznego, spożywczego i farmaceutycznego, natomiast przyszła ekspansja skupi się na rozwiązaniach w zakresie monitorowania i analizy dla transportu kolejowego. Spółki nie ujawniły za ile Dachser przejmie Kasasi.

Platforma Kasasi łączy dane telematyczne z naszych ponad 8500 nadwozi wymiennych i 5000 naczep z danymi dotyczącymi wysyłki i planowania z naszego podstawowego systemu zarządzania transportem, Domino. Inteligentne połączenie i analiza tych danych otwiera zupełnie nowe możliwości planowania transportu, obliczania czasów przyjazdu, a nawet śledzenia przesyłek i zarządzania nimi – wyjaśnia Stefan Hohm, dyrektor ds. rozwoju i członek zarządu Dachser.

Na drogach Dachser rozbudowuje hiszpańską flotę ciężarówek o długości 31,7 m, składającą się z ciągnika siodłowego, naczepy i przyczepy. W tej konfiguracji można przewieźć 134 palety, a niemiecka firma dodała dwie jednostki, które będą podróżować między Madrytem, Walencją i Castellón. Dachser dodaje, że w najbliższych miesiącach wprowadzi na drogi kolejne jednostki tego typu, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na transport ciężarowy.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Dachser na targach TransLogistica – możliwość wymiany poglądów z ekspertami firmy

Dobre wyniki Dachser za 2021 rok

W 2021 roku Dachser osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe. Skonsolidowany przychód netto wyniósł 7,1 mld euro, co oznacza 26% wzrost w skali roku. Duży wpływ na działalność firmy miało zwiększenie wolumenu paczek oraz ich tonażu (odpowiednio 6,3% i 7,7%).

W minionym roku dobre wyniki odnotował dział Road Logistics zajmujący się transportem i magazynowaniem towarów przemysłowych i konsumpcyjnych (European Logistics) oraz żywności (Food Logistics). Obszar zwiększył przychody o 12,3% (do 4,99 mld euro). To wynik lepszy od przedpandemicznego 2019 roku.

Pomimo zagrożeń dla branży, Dachser planuje kolejne inwestycje. W ubiegłym roku na rozwój zaplecza cyfrowego i wyposażenia technicznego przeznaczono 100 mln euro. W tym roku środki przeznaczone na inwestycje zostaną podwojone.

Tegoroczne plany inwestycyjne obejmują projekty na dużą skalę, takie jak w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania na 52 000 palet w Memmingen, który zostanie uruchomiony w październiku, jak również cyfryzację, ochronę klimatu, a zwłaszcza rozwój naszych pracowników. W końcu logistyka jest i zawsze będzie biznesem prowadzonym przez ludzi dla ludzi – powiedział CEO Dascher, Burkhard Eling.

Czytaj też: Rozwój cyfryzacji – kluczowa kontrola gigantów i efektywne e-usługi

Dachser testuje egzoszkielety w magdeburskim magazynie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button