KolejowyTransport
Gorące newsy

RegioJet wprowadza w Polsce przedziały tylko dla kobiet

RegioJet przewiózł już ponad 60 000 pasażerów pomiędzy Pragą a polskim Przemyślem

RegioJet w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy działalności przewiózł ponad 60 000 pasażerów pomiędzy Pragą a polskim Przemyślem. RegioJet ogłosił, że wprowadzi kilka nowości, w tym przedziały tylko dla kobiet w pociągach nocnych.

RegioJet wprowadza przedziały tylko dla kobiet

RegioJet może pochwalić się dobrymi wynikami na trasie pomiędzy Pragą a polskim Przemyślem. Czeski przewoźnik przewiózł już ponad 60 tysięcy pasażerów. RegioJet nie spoczywa jednak na laurach i ogłosił, że wprowadzi kilka nowości. Teraz pasażerowie RegioJet mogą wykupić swój własny przedział, a w ofercie będą też wydzielone przedziały tylko dla kobiet. Przedziały te przewoźnik wprowadzi w połączeniach od 21 listopada.

Zwiększyliśmy komfort wagonów sypialnych na tej długodystansowej linii nocnej, dodając dwie kolejne klasy. Klasa „Łóżko – kobiety” przeznaczona jest do przewozu wyłącznie kobiet oraz kobiet z dziećmi do lat dziesięciu. Ceny są takie same jak w przypadku obecnych przedziałów sypialnych. Z kolei opcja „Łóżko – własny przedział” pozwala zarezerwować pełny czteromiejscowy przedział dla jednego do czterech pasażerów. Ceny za prywatny przedział zaczynają się od trzykrotności ceny za pojedynczego pasażera i nie ma dostępnych taryf zniżkowych dla dzieci, studentów, itp. – mówi Jakub Svoboda, dyrektor wykonawczy RegioJet.

Czytaj też: Pesa zaczyna produkcję szybkich pociągów elektrycznych dla RegioJet

Od pociągu humanitarnego do komercyjnego

Pociągi na trasie PragaPrzemyśl kursują codziennie w nocy. W Przemyślu organizowana jest przesiadka na połączenie Kolei Ukraińskich, co jest konieczne ze względu na różną szerokość torów. Pasażerowie jadą stamtąd dalej do Lwowa, a następnie do Tarnopola, Winnicy, a także Kijowa, gdzie pociąg dociera około godziny 20. W drugą stronę codzienny pociąg wyjeżdża z Kijowa około godziny 11, a linia nocna RegioJet wyrusza z polskiej granicy w kierunku Pragi o godzinie 21:25. Pasażerowie docierają do Pragi około godziny 7:30. Oferta RegioJet skierowana jest głównie do osób, które na tej trasie jeździły autobusami.

Pierwszy pociąg na trasie PragaPrzemyśl wyjechał 1 marca 2022 roku jako humanitarne połączenie Ukrainy z Czechami. Specjalne pociągi RegioJet składające się z wagonów sypialnych i towarowych przewoziły obywateli Ukrainy, głównie matki z dziećmi, oraz ładunki humanitarne. We współpracy z organizacją „Ludzie w Potrzebie” przewieziono ponad pięć tysięcy ton pomocy humanitarnej. RegioJet w czerwcu po trzech miesiącach przeszedł z działalności humanitarnej na komercyjną. Była to odpowiedź na duże zapotrzebowanie ze strony ukraińskich rodzin, które chciały wrócić na Ukrainę, aby odwiedzić swoich krewnych i przyjaciół.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Czeski RegioJet może jeździć po Polsce! Częściowo, bo zagroziłby PKP

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button