E-commerce
Gorące newsy

Amazon będzie kontynuować zwolnienia również w przyszłym roku

Amazon już od kilku miesięcy tnie koszty w różnych obszarach swojej działalności

Dyrektor generalny Andy Jassy poinformował, że masowe zwolnienia, które rozpoczęły się w szeregach korporacyjnych Amazon w tym tygodniu, będą kontynuowane w przyszłym roku.

Masowe zwolnienia w Amazon

W notatce wysłanej do pracowników dyrektor generalny Andy Jassy przekazał, że firma poinformowała już pracowników w działach urządzeń i ksiąg o zwolnieniach. Dodał, że firma zaoferowała także niektórym pracownikom ofertę dobrowolnego wykupu [sytuacja, w której pracodawca oferuje wybranym pracownikom dobrowolny pakiet odpraw, zawierający świadczenia i wynagrodzenie za określony czas – przyp. red.]. Jassy dodał, że masowe zwolnienia w Amazon będą kontynuowane w przyszłym roku.

Pełnię tę funkcję od około półtora roku i bez wątpienia jest to najtrudniejsza decyzja, jaką podjęliśmy w tym czasie – napisał Andy Jassy w notatce.

Amazon już od kilku miesięcy tnie koszty w różnych obszarach swojej działalności i przechodzi coroczny proces przeglądu, aby dowiedzieć się, gdzie można zaoszczędzić więcej pieniędzy. Jassy powiedział, że tegoroczny przegląd jest „trudniejszy” ze względu na sytuację gospodarczą i szybki wzrost zatrudnienia w firmie w ciągu ostatnich kilku lat.

Inne firmy technologiczne – z których wiele w ciągu ostatnich kilku lat zatrudniało nałogowo pracowników – również zmniejszyły liczbę pracowników w związku z obawami o spowolnienie gospodarcze. Między innymi firma Meta, właściciel Facebooka, poinformowała w zeszłym tygodniu, że zwolni 11 tys. osób, czyli około 13% siły roboczej. Z kolei Elon Musk, nowy dyrektor generalny Twittera, zmniejszył w tym miesiącu liczbę pracowników firmy o połowę.

Czytaj też: Amazon planuje masowe zwolnienia. Utrudnią logistykę i handel?

Odprawy dla pracowników Amazon

We wtorek gigant e-commerce powiadomił władze w Kalifornii, że masowe zwolnienia dotkną 260 pracowników korporacyjnych w różnych obiektach Amazon. Jassy zauważył, że w niektórych działach nastąpią redukcje, ponieważ firma przechodzi coroczny proces przeglądu, który będzie kontynuowany w przyszłym roku. Powiedział, że podczas rozważania redukcji zatrudnienia liderzy w firmie będą traktować priorytetowo to, co najważniejsze dla klientów i długoterminową kondycję firmy.

Amazon oferuje odprawy dla pracowników, którzy odchodzą z firmy, ale – w przeciwieństwie do na przykład Mety – nie podał publicznie szczegółów na temat odprawy. Firma zatrudnia globalnie ponad 1,5 mln pracowników, składających się głównie z pracowników godzinowych.

Czytaj też: Biden spotka się z Xi Jinpingiem. Szansa na naprawę relacji Chiny-USA?

Black Friday 2022, czyli jak zrobić bezpieczne zakupy online

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button