PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Islandzki przewoźnik zwiększa flotę. Odebrał ósmego Airbusa

Pozyskany przez PLAY nowy Airbus A320neo przyleciał bezpośrednio z zakładu w Tuluzie

Islandzki tani przewoźnik PLAY zaprezentował w sumie ósmy samolot Airbus A320neo, który dołączy do jego floty w tym roku. 180-miejscowy A320neo jest drugim tego typu samolotem, który przybył w ciągu ostatnich kilku tygodni i piątym ogółem, dołączając do trzech 192-miejscowych Airbusów A321neo.

PLAY odbiera kolejny samolot Airbus A320neo

Pozyskany przez PLAY nowy Airbus A320neo przyleciał bezpośrednio z zakładu w Tuluzie na lotnisko Aalborg w Danii. Samolot, wydzierżawiony od irlandzkiego leasingodawcy AerCap, jest napędzany dwoma silnikami CFMI LEAP-1A i skonfigurowany w całkowicie ekonomicznym układzie 3-3 z rozstawem foteli 29-32.

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy ósmy samolot Airbus A320neo. Nasz ósmy samolot, podobnie jak poprzedni, przyleciał prosto z fabryki Airbusa w Tuluzie – oświadczył PLAY.

180-miejscowy A320neo jest drugim tego typu samolotem, który przybył w ciągu ostatnich kilku tygodni i piątym ogółem, dołączając do trzech 192-miejscowych Airbusów A321neo należących do PLAY. Jeśli chodzi o to, gdzie będzie latał, TF-PPE mógłby ostatecznie obsługiwać dwa nowe połączenia PLAY ogłoszone w zeszłym tygodniu – Sztokholm i Hamburg – oba obsługiwane przez flotę A320neo.

Czytaj też: Nowe lotnisko w Arabii Saudyjskiej – Red Sea International Airport zostanie otwarte za rok

Ósmy samolot we flocie PLAY

Samoloty A320neo linii lotniczej PLAY są wyposażone w fotele niemieckiej firmy Recaro, która została również wybrana jako dostawca miejsc ekonomicznych w nowych samolotach z rodziny A320 linii Air France-KLM. Te lekkie fotele są uważane za jedne z najlepszych w branży do podróży ekonomicznych, „otrzymując najwyższe noty za lekką konstrukcję, która pomaga obniżyć koszty paliwa i emisję dwutlenku węgla”.

A320neo będzie oferować zarówno porty ładowania USB-A, jak i USB-C pod każdym siedzeniem, a także poręczne uchwyty na urządzenia. Inne wyróżniające się elementy to czerwone pasy bezpieczeństwa i dostosowywane oświetlenie LED.

Islandzki przewoźnik otrzymał wcześniej swój siódmy samolot (i czwarty A320neo) na początku tego miesiąca – TF-PPC to również zupełnie nowy A320neo w leasingu od AerCap, który dotarł do Aalborg 1 listopada. Pierwszy A320neo linii (TF-PPB) wszedł do służby w marcu tego roku.

Czytaj też: Polowania na wieloryby w Islandii zostaną zakończone w 2024 roku

Czeski przewoźnik poleciał Boeingiem na… Antarktydę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button