E-commerce

InPost rozpoczyna współpracę z Zalando

Od połowy listopada klienci Zalando mogą wybierać opcję dostawy za pośrednictwem InPost. Zakupy dostarczą kurierzy bezpośrednio do klienta lub do wybranego Paczkomatu.

InPost współpracuje z Zalando – współpraca partnerska z platformą e-commerce

Jak przekazał InPost, nawiązano współpracę partnerską z niemieckim gigantem e-commerce Zalando. W jej ramach klienci mogą odbierać zamówienia w Paczkomatach zlokalizowanych na terenie całego kraju lub wybrać opcję dostawy przez kurierów. Dostawa jest darmowa.

Wiceprezes InPostu Dagmara Brzezińska przekazała:

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Jestem przekonana, że rozpoczęta z początkiem listopada współpraca dwóch kluczowych firm w swoich sektorach: Zalando i InPost będzie udana. Zalando od zawsze skutecznie tworzy przyjazną, wygodną dla konsumenta przestrzeń zakupową, która wpisuje się w klientocentryczne podejście InPost w oferowaniu szybkich i ekologicznych dostaw poprzez Paczkomat.

Wiceprezes dodała także, że uwzględnienie w łańcuchu dostaw Zalando sieci maszyn Paczkomat oraz usług kurierskich jest potwierdzeniem, że nie tylko konsumenci uważają Paczkomat za komfortową formę dostawy.

Zobacz także: InPost otwiera drugie centrum logistyczne w Łodzi. To 60. taka placówka w Polsce

Zalando zwiększa swoją obecność w Polsce i rozwija platformę Zalando Lounge

Zalando zajmuje się sprzedażą wysyłkową. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Berlinie. Obecnie w ofercie znajdują się głównie elementy ubioru oraz artykuły life-stylowe (kosmetyki, artykuły do dekoracji wnętrz). Sieć prowadzi sprzedaż w 25 krajach, a baza klientów wynosi 50 mln (Więcej: Zalando ma już ponad 50 milionów aktywnych klientów). Polska to pierwszy kraj, w którym klienci będą mogli wybrać opcję dostawy przez InPost.

Zobacz także: Prawie połowa Polaków nie czyta umów przed ich podpisaniem

W ostatnich latach Zalando zwiększyło swoją obecność w Polsce. Pod koniec września miało miejsce uroczyste zawieszenie wiechy na dachu centrum logistycznego w Bydgoszczy, które powstało we współpracy z deweloperem Panattoni. Obiekt o powierzchni 140 tys. mkw zapewni 3,5 tys. miejsc pracy. To piąty obiekt sieci znajdujący się na terenie Polski. Pozostałe centra znajdują się w Białych Błotach, Gryfinie, Olsztynku i Głuchowie. Rozwój sieci Zalando na polskim rynku jest umotywowany rozwojem platformy Zalando Lounge, która skupia się głównie wokół sprzedaży outletowej.

InPost kilka miesięcy temu oficjalnie zakończył współpracę z siecią sklepów Żabka, w ramach której testowano urządzenia typu InDoor służące do odbioru przesyłek (Więcej: InPost zablokował nadanie paczki w Żabce! Koniec współpracy?).

Appkomaty InPost pojawiły się w Krakowie i Warszawie. Czym różnią się od Paczkomatów?

Polecane artykuły

10 Komentarze

  1. Krok w dobrą stronę, czasami coś tam zamawiam, więc będę miała dobrą opcję do odbioru, bo z Inpostu korzystam najczęściej

    1. Dokładnie, ja to akurat spooro zamawiam z Zalando, więc tym bardziej się cieszę, że InPost z nimi będzie współpracował, bo to już w ogóle będzie wygoda!

  2. No nareszcie, akurat paczkomat InPostu mam blisko, a na Zalando dość często zamawiam, więc jak najbardziej na plus taka współpraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button