DrogowyE-commerce

DHL Parcel Polska poszerza flotę o nowe eSprintery

DHL Parcel Polska elektryfikuje flotę w oddziałach logistycznych. W ramach współpracy z koncernem Mercedes-Benz nabyto 80 eSprinterów, które będą wykorzystane głównie w warunkach miejskich. 

DHL Parcel inwestuje w elektryczną flotę w polskich oddziałach

DHL Parcel Polska powiększa swoją eko-flotę kurierską. Nawiązano współpracę z koncernem motoryzacyjnym Mercedes-Benz w ramach programu GoGreen. Pojazdy dostawcze eSprintery mają sprostać rozwojowi sieci logistycznej w miastach. Do polskich oddziałów trafi łącznie 80 takich pojazdów, które będą wspierać zaplecze logistyczne filii. Według informacji prasowych, pojazdy dostarczy dealer Mercedes-Benz Auto Frelik. Dotychczas w ramach działalności kurierskiej testowano inny elektryczny model, eVito.

Zobacz także: Według ankiety DHL konsumenci są skłonni płacić więcej za zielone przesyłki

Zalety korzystania z elektrycznych modeli w warunkach miejskich

Elektryczne samochody dostawcze mają ułatwić pracę kurierów. Ich użytkowanie będzie umożliwiało korzystanie z buspasów w warunkach miejskich. Dodatkowo będzie je obowiązywać prawo do bezpłatnego parkowania w SPP (Strefach Płatnego Parkowania).

Wybrane przez DHL modele są wyposażone w baterię o mocy 47 kWh. W tym przypadku możliwe jest szybkie ładowanie prądem stałym z mocą 80 kW (10-80%) w mniej niż 25 min. Każdy pojazd ma także cztery poziomy rekuperacji pozwalające na odzyskiwanie energii.

Jak przekazał Arkadiusz Stasiak, wiceprezes ds. operacyjnych w DHL Parcel Polska, według przyjętych postanowień i strategii rozwoju, do 2027 roku 50% floty DHL Parcel będą stanowiły pojazdy elektryczne. Dodał także, że prowadzone są testy różnych pojazdów elektrycznych, które mogłyby zostać potencjalne wdrożone do floty DHL w ramach rozwoju miejskiej logistyki. Stasiak poinformował, że operator logistyczny będzie konsekwentnie zwiększał udział floty elektrycznej, a pomóc w tym mają własne stacje ładowania oraz instalacje fotowoltaiczne. Obecnie pozyskiwany w ten sposób prąd wykorzystywany jest nie tylko do napędzania samochodów dostawczych w miastach, ale również zasila sortownie oraz inne budynki.

Zobacz także: Prawie połowa Polaków nie czyta umów przed ich podpisaniem

Przyjęta przez DHL Parcel inicjatywa GoGreen zakłada stopniową elektryfikację floty, co ma na celu zmniejszenie szkodliwego wpływu na klimat.

DHL Express US podniesie stawki celne za międzynarodowe usługi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button