LotniczyTransport

Virgin Australia wraca do Nowej Zelandii po prawie 1 000 dniach

Można powiedzieć, że Virgin Australia wraca do Nowej Zelandii w samą porę

Po długiej przerwie Virgin Australia wraca do Nowej Zelandii, łącząc nowozelandzkie Queenstown z trzema australijskimi miastami. Queenstown jest częścią większej międzynarodowej ekspansji Virgin Australia, która w nadchodzących tygodniach i miesiącach obejmie kolejne destynacje.

Virgin Australia wraca do Nowej Zelandii

Po prawie 1 000 dniach Virgin Australia wraca do Nowej Zelandii, starając się odbudować swoją sieć po pandemii. Ostatni raz przewoźnik latał na sąsiednią wyspę w marcu 2020 roku, po czym zawiesił wszystkie loty międzynarodowe, ponieważ wirus COVID wymusił ograniczenia podróży. Teraz Virgin Australia łączy Sydney (SYD) i Brisbane (BNE) z Queenstown (ZQN) codziennymi lotami. Z kolei z Melbourne (MEL) samoloty startują cztery razy w tygodniu, ale później zmieni się to na codzienne loty w szczytowym okresie świąt Bożego Narodzenia (12 grudnia 2022 – 29 stycznia 2023).

Australijczyków i Nowozelandczyków łączy bliska więź i jesteśmy dumni, że tworzymy nową bramę między krajami, dzięki której przyjaciele i rodzina mogą się wzajemnie odwiedzać, firmy rozkwitać, a urlopowicze szukać przygód z większym wyborem i świetnymi cenami biletów lotniczych – skomentował dyrektor generalny Virgin Australia Group, Jayne Hrdlicka.

Gcmap

Czytaj też: Virgin Atlantic chce dodatkowe sloty na lotnisku Heathrow

Ekspansja międzynarodowa

Można powiedzieć, że Virgin Australia wraca do Nowej Zelandii w samą porę, ponieważ akurat na pracowity sezon letni na południowej półkuli, podczas którego wielu Australijczyków szuka miejsc, które mogą zaoferować im pełne przygód zajęcia na świeżym powietrzu, w tym turystykę pieszą, rowerową i sporty wodne. Virgin Australia wkracza w już zatłoczony sektor pełen konkurencyjnych linii lotniczych, takich jak Qantas, Jetstar i Air New Zealand, i na razie trzyma się z dala od większych miast, takich jak Auckland i Christchurch. Linia ma również nadzieję, że zwiększony popyt turystyczny pomoże wypełnić miejsca na tych lotach.

Obserwujemy silny popyt w całej naszej międzynarodowej sieci w okresie świątecznym. Nasze loty do Queenstown wzrosną do 21 tygodniowo w okresie od 12 grudnia do 29 stycznia, z codziennym połączeniem z Brisbane, Sydney i Melbourne, aby pomóc w zaspokojeniu popytu – komentuje dyrektor ds. strategii i transformacji grupy, Alistair Hartley.

W nadchodzących miesiącach Virgin Australia planuje więcej zagranicznych kierunków. W planach jest między innymi ponowne uruchomienie usług między Adelajdą a Bali, począwszy od 14 grudnia. Linia lotnicza ogłosiła również bezpośrednie loty do Vanuatu i Samoa, które rozpoczną się w marcu 2023 roku. Bezpośrednie połączenia z Brisbane do stolicy Vanuatu, Port Vila, będą odbywać się pięć razy w tygodniu od 10 marca, a trzykrotne połączenie z Sydney wystartuje 21 marca. Samoańska stolica Apia będzie miała dwa razy w tygodniu bezpośrednie loty z Brisbane od 23 marca. Virgin Australia oferuje również swoim pasażerom ponad 500 globalnych kierunków do wyboru dzięki partnerstwu z Qatar Airways, United Airlines i Singapore Airlines.

Czytaj też: Inflacja w Australii najwyższa od 32 lat

Brytyjski Virgin Atlantic dołączy do sojuszu SkyTeam

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button