Info z rynku

Kuehne+Nagel obchodzi 30-lecie działalności w Polsce!

Operator logistyczny Kuehne+Nagel obchodzi 30-lecie działalności na polskim rynku. W ramach obchodów jubileuszu firma wybrała organizacje pozarządowe, które wesprze finansowo. 

Kuehne+Nagel od ponad 30 lat na polskim rynku

Niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne działa w Polsce od trzech dekad, świadcząc usługi w 26 lokalizacjach i zatrudniając ponad 1 700 specjalistów. To jedna z największych firm logistycznych na świecie związana z logistyką morską, lotniczą, drogową i kontraktową, rozwijająca zintegrowane informatyczne rozwiązania logistyczne. 

Operator obchodzi jubileusz od kwietnia tego roku. W ciągu minionych trzydziestu tygodni cyklicznie w każdą środę prezentowano fakty dotyczące polskiego oddziału oraz materiały historyczne nawiązujące do rozwoju rynku logistycznego w kraju.

W ramach podsumowania obchodów jubileuszu zadecydowano o przeznaczeniu kwoty 60 000 zł na rzecz organizacji charytatywnych. 

Zobacz także: Unijne przewozy kolejowe odżywają po dwóch latach spadków

Wsparcie organizacji charytatywnych z okazji jubileuszu

Jak podano w komunikacie prasowym, darowizna zostanie rozdysponowana proporcjonalnie według oddanych głosów na Stowarzyszenie UNICEF Polska oraz Stowarzyszenie Wiosna i jej dwa projekty społeczne: Akademia Przyszłości i Szlachetna Paczka. 

Wojciech Sienicki, Dyrektor Zarządzający polskim oddziałem Kuehne+Nagel, powiedział, że operator Kuehne+Nagel i jego polski oddział chcą wspierać lokalny ekosystem, dlatego zadecydowano o wsparciu wybranych inicjatyw. Z tej okazji uruchomiono internetowy quiz, gdzie każdy użytkownik po podaniu adresu e-mail może wykazać się znajomością dotyczącą historii i zakresu działalności firmy. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi można zagłosować, do których organizacji trafi 60 000 zł. 

Dominika Langer-Gniłka, Wiceprezeska Stowarzyszenia Wiosna, powiedziała:

Wspieranie lokalnych społeczności jest dla Kuehne+Nagel oraz jej pracowników niezwykle ważne. Z radością obserwujemy entuzjazm oraz zaangażowanie pracowników w działania na rzecz dzieci z Akademii Przyszłości czy w przygotowywanie materialnej pomocy dla rodzin ze Szlachetnej Paczki. Tym bardziej cieszy nas fakt, że również w momencie świętowania swojego jubileuszu firma pamięta o potrzebujących i chce się dzielić z innymi. Dobrze nam razem robić dobro.

Zobacz także: Czy stagnacja gospodarcza jest właściwym rozwiązaniem dla ludzkości?

Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska przypomina, że operator Kuehne+Nagel od kilku już lat jest globalnym partnerem UNICEF. Współpraca obejmuje m.in. usługi transportowe i logistyczne, pozwalające na transport artykułów pomocy humanitarnej UNICEF. W ramach obchodów 30-lecia Kuehne+Nagel w Polsce współpraca ma zostać aktywowana również na tutejszym rynku.

Finał akcji oraz komunikacja na temat rozdysponowanych środków z dotacji nastąpi 16 grudnia 2022 roku. W quizie można głosować tutaj.

Amazonowi zabraknie opakowań? Producenci planują strajk

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button