Drogowy

Fundacja UPS we współpracy z WOŚP przekazała karetkę Ukrainie

Fundacja UPS zdecydowała się przekazać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dofinansowanie na nową karetkę. Kwota sięga 615 tys. zł. Pojazd przeznaczony będzie dla szpitala w Charkowie. 10 listopada odbyło się uroczyste przekazanie sprzęty w siedzibie WOŚP. 

Fundacja UPS wspiera WOŚP

UPS współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy reprezentowaną przez Jurka Owsiaka od 15 lat. W tym roku zdecydowano się na wsparcie Ukrainy, a dokładnie Charkowa. Specjalistyczny sprzęt ma pomóc w ratowaniu pacjentów w tym szczególnie trudnym czasie.

Firma UPS każdego roku oferuje WOŚP wsparcie w postaci obsługi logistycznej. Również w tym roku planowane są kolejne akcje zmierzające do Wielkiego Finału, który odbędzie w styczniu. 3 grudnia w magazynie UPS w podwarszawskich Łazach zaplanowana jest akcja pakowania materiałów na Wielki Finał WOŚP. Jak podaje UPS, weźmie w niej udział 170 pracowników wraz z rodzinami.

Raben

Zobacz także: Wyniki UPS za trzeci kwartał są dużo lepsze niż oczekiwano

Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS w Polsce przekazał, że pomoc trafi do osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Jak dodał gigant logistyczny, niesienie pomocy humanitarnej wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju UPS. W ubiegłym roku pracownicy firmy przepracowali 1,1 mln godzin wolontariatu, a od 2011 roku na pomoc innym przeznaczyli łącznie ponad 24 miliony godzin. Dotychczas udało się zorganizować ponad 2700 transportów humanitarnych do ludzi i miejsc na całym świecie. 

Zobacz także: Zmiana PKB państw Europy. Które z nich zdołały nadrobić kryzys?

UPS – wyniki finansowe i prognozy

Firma kurierska przygotowuje się na najgorętszy sezon, a więc ostatnie dni przed świętami. Do obsługi przesyłek w USA zatrudniono co najmniej 100 000 pracowników sezonowych. Liczba przesyłek w sezonie świątecznym zwykle wzrasta w październiku i utrzymuje się na wysokim poziomie do stycznia.

Ostatnio firma przejęła włoską firmę Bomi, co pozwoliło jej rozszerzyć swoją działalność na rynku usług medycznych (Więcej: UPS przejmuje Bomi i wchodzi na rynek usług dla branży medycznej). Przejęcie pozwoli na dodanie do floty 350 pojazdów z kontrolowaną temperaturą oraz znaczącą powierzchnię magazynową w Europie.

UPS powiększy flotę pojazdów elektrycznych w Hongkongu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button