KolejowyTransport
Gorące newsy

Niemcy legalizują marihuanę. Konopie chcą przewozić pociągami

Transport marihuany to delikatna sprawa, głównie przez względy bezpieczeństwa

Niemcy planują legalizację marihuany. Niemiecki przewoźnik DB Cargo zapowiedział, że chce wozić marihuanę swoimi pociągami, gdy tylko używka zostanie zalegalizowana. Nowy projekt ma pomóc zwalczać czarny rynek, bowiem niemiecki rząd zamierza ściśle uregulować legalną dystrybucję marihuany, a jej zakup będzie możliwy wyłącznie w licencjonowanych i kontrolowanych przez rząd sklepach.

DB Cargo chce wozić marihuanę

Niemcy chcą zalegalizować marihuanę. W planach są przepisy legalizujące zakup i noszenie przez dorosłych do 30 g marihuany do użytku rekreacyjnego oraz prywatna uprawa dwóch roślin. Całkowicie zakazana ma być reklama marihuany. Nowe prawo musi jeszcze zostać zatwierdzone przez UE, ale będzie ono zgodne z przepisami w sąsiednim kraju – Holandii. Sytuację postanowił wykorzystać niemiecki przewoźnik DB Cargo, który już zapowiedział, że chce wozić marihuanę swoimi pociągami. Firma zamieściła zdjęcie pociągu z napisem: „Niemcy po legalizacji marihuany. Z nami możesz jechać dużym pociągiem”.

Post na Twitterze autorstwa DB Cargo doczekał się wielu pozytywnych i humorystycznych odpowiedzi. „Frankenpost” zauważa, że w 2019 roku aż 225 tysięcy spraw karnych w Niemczech związanych było z marihuaną, a 83% z nich nie dotyczyło dilerów, tylko zwykłych konsumentów. Nowy projekt ma pomóc zwalczać czarny rynek, bowiem niemiecki rząd zamierza ściśle uregulować legalną dystrybucję marihuany, a jej zakup będzie możliwy wyłącznie w licencjonowanych i kontrolowanych przez rząd sklepach.

Czytaj też: Lokomotywy DB Cargo będą jeździć na biopaliwach

Transport marihuany

Transport marihuany to delikatna sprawa, przede wszystkim ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa. ManifestSeven, platforma konopna, która działała w USA, wyjaśniła w Food Logistics, że marihuana jest pożądanym ładunkiem i przez to naraża przewoźnika na kradzież dużo bardziej, niż inne branże. Ładunku nie można na przykład zostawić na noc bez ochrony.

Niewiele jest jednak danych na temat transportu konopi koleją w krajach i stanach, w których jest to zalegalizowane. Logiczne jest, że transport do punktów odbioru w sklepach czy aptekach, odbywa się za pomocą ciężarówek lub samochodów dostawczych. Jeśli konopie uprawiane są za granicą, transportowane są drogą morską. Jednak kwestia transportu krajowego wciąż pozostaje tajemnicą. Wiadomo jednak, że w przypadku wspomnianej już Holandii, DB Cargo Holandia nie przewozi marihuany.

Czytaj też: Obecnie więcej Amerykanów pali marihuanę niż tytoń. Dlaczego?

DB zainwestuje rekordową kwotę w nowe pociągi i lokomotywy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button