E-commerce
Gorące newsy

Idzie kryzys? Amazon wstrzymuje rekrutację pracowników

Amazon zatrudnia około 75 000 osób w rejonie Seattle, w tym w swoich biurach korporacyjnych

Amazon wstrzymuje rekrutację pracowników na stanowiska w swojej korporacji. Firma już wcześniej wstrzymała zatrudnianie nowych pracowników na stanowiska w korporacyjnym handlu detalicznym. Amazon podjął działania mające na celu obniżenie kosztów poprzez zakończenie niektórych projektów i zmniejszenie powierzchni magazynów.

Amazon wstrzymuje rekrutację pracowników korporacyjnych

Amazon wstrzymuje rekrutację pracowników na stanowiska w swojej korporacji. Firma już w zeszłym miesiącu ogłosiła, że zamrozi zatrudnianie na stanowiska korporacyjne w swoim biznesie detalicznym, ale najnowsza decyzja dotyczy innych biznesów. Szefowa działu kadr Amazona, Beth Galetti napisała w notatce, że firma zdecydowała się na dalsze ograniczenie zatrudniania w związku z pogarszającymi się perspektywami gospodarczymi.

Przewidujemy utrzymanie tej pauzy przez kilka następnych miesięcy i będziemy nadal monitorować to, co widzimy w gospodarce i biznesie, aby dostosować się do tego, co naszym zdaniem ma sens – powiedziała Galetti.

Jednocześnie Amazon będzie uzupełniał stanowiska, aby zastąpić pracowników, którzy odejdą w poszukiwaniu nowych możliwości, a także będzie kontynuował „stopniowe zatrudnianie” w niektórych wybranych miejscach.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Amazon złamał prawo? Może zapłacić miliard dolarów kary!

Amazon szuka oszczędności

Podczas pandemii Covid-19 gigant handlu detalicznego rozpoczął intensywne zatrudnianie pracowników, aby nadążyć za napędzanym przez pandemię wzrostem zakupów online. Od tego czasu firma zaczęła powoli ograniczać zatrudnienie, ponieważ konsumenci powrócili do sklepów fizycznych, a jej biznes detaliczny nie rozwija się już tak szybko, jak w ostatnich latach. Amazon twierdzi, że zatrudnia około 75 000 osób w rejonie Seattle, w tym w swoich biurach korporacyjnych. Posiada również znaczące obiekty korporacyjne w Virginii, Tennessee, Dolinie Krzemowej i Nowym Jorku.

W trzecim kwartale zatrudnienie w Amazonie wzrosło tylko o 5% rok do roku, do 1,54 mln pracowników na całym świecie. To po tym, jak w drugim kwartale wyniki firmy skurczyły się po raz pierwszy od lat. Prezes Andy Jassy w ostatnich miesiącach agresywnie ograniczał wydatki w firmie, obawiając się recesji, wzrostu inflacji i gwałtownego wzrostu stóp procentowych. Amazon pozbył się powierzchni magazynowej, wstrzymał niektóre eksperymentalne projekty i zamknął swoją usługę telezdrowia.

Czytaj też: Pracownicy Amazon nie chcą się zrzeszać przeciw firmie

Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button