LotniczyTransport

Air Canada zwiększa zamówienie Airbus A220 do 60 samolotów

Air Canada zamówiła dodatkowe 15 samolotów Airbus A220

Air Canada zamówiła dodatkowe 15 samolotów Airbus A220. Dzięki tym dodatkowym odrzutowcom linia zwiększy łączną liczbę zamówionych A220 do 60 sztuk. Obecnie eksploatuje ona 30 wąskokadłubowych odrzutowców na trasach w całej Ameryce Północnej.

Rozszerzone zamówienie Air Canada na Airbus A220

Air Canada zamówiła dodatkowe 15 Airbusów A220, zwiększając całkowity portfel zamówień do 60 sztuk. Linia lotnicza Air Canada jest obecnie na dobrej drodze do otrzymania swojego 45. egzemplarza samolotu Airbus A220 do końca 2025 roku. Przewiduje się, że minie jeszcze kilka lat, zanim wszystkie 60 sztuk zostanie dostarczonych do kanadyjskiego przewoźnika. Dyrektor handlowy i dyrektor ds. międzynarodowych w Airbusie, Christian Scherer, podzielił się entuzjazmem firmy w związku z najnowszym zamówieniem Air Canada. Airbus postrzega zamówienie jako kolejne świadectwo doskonałych osiągów samolotu i rosnącej reputacji.

Jesteśmy zaszczyceni, że Air Canada wraca po kolejne A220. To pokazuje wartość, jaką przynosi samolot i jesteśmy dumni, że możemy zapewnić naszemu klientowi wysoki poziom elastyczności, świetną ekonomię i prawdziwą atrakcyjność dla pasażerów. Z ponad 30 samolotami, A220 stał się dla Air Canada skutecznym otwieraczem tras, jak również maszyną do obsługi głównych linii, wzmacniającą kontynentalną sieć przewoźnika, jednocześnie realizując ambitne cele Air Canada w zakresie dekarbonizacji. Dziękujemy Air Canada za ich stałe zaufanie do Airbusa – stwierdził Scherer.

A220 jest nie tylko jednym z najmłodszych samolotów w służbie, ale także jednym z najbardziej wydajnych. Samolot został zaprojektowany od podstaw, aby obsługiwać rynek 100-150 miejsc. Jego konstrukcja wykorzystuje unikalną aerodynamikę, aby zapewnić lepsze osiągi przy jednoczesnym zastosowaniu silników GTF najnowszej generacji firmy Pratt & Whitney. Dzięki tym cechom samolot spala o 25% mniej paliwa i emituje o 25% mniej dwutlenku węgla na jedno miejsce niż starsze modele Airbusa.

Air Canada

Czytaj też: Linie Air Canada znacznie skróciły średnie opóźnienia lotów

Najbardziej ekologiczny samolot w kategorii

Oprócz tego, że jest najbardziej ekologicznym samolotem w swojej kategorii, A220 oferuje najwyższy komfort dla pasażerów. Z 20% większą przestrzenią nad głowami i większymi fotelami z większą przestrzenią na nogi niż jakikolwiek inny samolot w swojej klasie, A220 szybko stał się ulubieńcem pasażerów. Zwiększony komfort i opłacalność A220 sprawiły, że stał się on ulubieńcem wielu przewoźników lotniczych. Mark Galardo, starszy wiceprezes Air Canada ds. planowania sieci i zarządzania przychodami, również podzielił się entuzjazmem firmy w związku z ostatnim zamówieniem i jego rolą w jej działalności.

A220 stał się ważnym elementem modernizacji floty Air Canada i kluczową częścią naszej floty wąskokadłubowej, dzięki swoim osiągom i komfortowi pasażerów. Nasi klienci naprawdę korzystają z zalet A220, począwszy od jego cichszej kabiny, większych schowków nad głowami i wygodnych siedzeń. A220 jest idealnym samolotem dla naszej północnoamerykańskiej sieci dzięki swojej ekonomiczności, a jego wydajność paliwowa wspiera również zaangażowanie Air Canada w redukcję emisji w drodze do celu, jakim jest zerowa emisja netto ze wszystkich globalnych operacji do 2050 roku – stwierdził Galardo.

Air Canada

Czytaj też: Samolot zeroemisyjny – Airbus przedstawił trzy koncepcje

Czeskie linie lotnicze zezłomowały swojego ostatniego Airbusa

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button