E-commerce
Gorące newsy

Amazon testuje płatności Venmo przed świątecznym szczytem

Wszyscy klienci Amazon w USA będą mogli korzystać z płatności Venmo do Czarnego Piątku

Amazon zezwolił niektórym klientom na korzystanie z płatności Venmo. Gigant handlu detalicznego testuje swoje opcje płatności dla klientów przed sezonem świątecznych zakupów. Firma macierzysta Venmo, PayPal Holdings, szukała możliwości poszerzenia akceptacji platformy i zaoferowania nowych usług, takich jak możliwość kupowania, sprzedawania i posiadania kryptowalut. Opcja będzie dostępna dla klientów z USA do Czarnego Piątku.

Amazon testuje płatności Venmo

Amazon umożliwia niektórym klientom na korzystanie ze swoich portfeli Venmo podczas dokonywania płatności. Wszyscy klienci Amazon w USA będą mogli korzystać z płatności Venmo do Czarnego Piątku, dzień po Święcie Dziękczynienia. To zwykle jeden z najbardziej ruchliwych dni dla kupujących w USA.

Chcemy zaoferować klientom opcje płatności, które są wygodne, łatwe w użyciu i bezpieczne. Niezależnie od tego, czy jest to płacenie gotówką, kupowanie teraz i płacenie później, czy płacenie za pośrednictwem Venmo, naszym celem jest zaspokojenie potrzeb i preferencji każdego klienta Amazon – powiedział Max Bardon, wiceprezes ds. płatności na świecie w Amazon.

Klienci muszą dodać swoje konto Venmo jako metodę płatności do swoich kont Amazon. Następnie muszą wybrać Venmo jako opcję płatności podczas realizacji transakcji. Klienci mogą również wybrać Venmo jako domyślną opcję płatności po dodaniu swojego konta Venmo.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Amazon zastąpi opakowania z plastiku papierowymi torbami

Część strategii rodzica Venmo

Uruchomiony w 2009 roku, Venmo ewoluował z aplikacji płatności peer-to-peer. Firma macierzysta Venmo, PayPal Holdings, naciska na poprawę zwrotów z Venmo. Firma starała się zwiększyć akceptację platformy, a także oferować nowe usługi, takie jak możliwość kupowania, sprzedawania i posiadania kryptowalut. Aplikacja, która ma obecnie dziesiątki milionów użytkowników, oferuje obecnie również kartę kredytową i umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie Bitcoin, Ethereum i innych kryptowalut.

Amazon i Venmo zapowiedziały partnerstwo już rok temu. Amazon dodaje nowe możliwości, aby ułatwić konsumentom dokonywanie transakcji na swojej stronie. Firma w zeszłym roku zgodziła się dodać dostawcę usług „kup teraz, zapłać później” Affirm Holdings do swojej listy opcji płatności. W niedawnym badaniu o nazwie „Netfluential i Edison Trends PayPal and Venmo Study” zauważono, że użytkownicy Venmo robią zakupy dwa razy częściej niż przeciętny kupujący. Może więc to być korzystne dla Amazona w zakresie zwiększenia liczby transakcji na swojej platformie.

Czytaj też: Kurs Allegro blisko dna. Dlaczego tak się stało?

Amazon złamał prawo? Może zapłacić miliard dolarów kary!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button