PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Volvo Group powołuje start-up Fyrqom AB

Firma zajmie się opracowaniem zautomatyzowanego systemu do kalibracji systemu monitorowania ciśnienia w oponach ciężarówek

Start-up Fyrqom AB zajmie się opracowaniem oraz komercjalizacją zautomatyzowanego systemu do kalibracji systemu monitorowania ciśnienia w oponach ciężarówek. Pośredniczyć ma platforma rozwoju nowych rozwiązań w transporcie usprawniająca wdrażanie i komercjalizację rozwiązań mających spory rynkowy potencjał.

Strat-up Fyrqom AB – liderzy łączą siły 

Spółka joint venture Fyrqom AB połączy Volvo Group, Qamcom Group i Romana Iustina. Start-up zajmie się opracowaniem zautomatyzowanego systemu kalibracji monitorowania ciśnienia w oponach w pojazdach ciężarowych.

Roman Iustin, wynalazca i pionier rozwiązań motoryzacyjnych uzyskał dostęp do platformy CampX, dzięki której może rozwijać projekty biznesowe, zarówno wewnątrz, jak i poza Volvo Group, co ma przyspieszyć ich wprowadzanie na rynek. Iustin to jeden z inżynierów Volvo Group, który pracuje nad podobnymi rozwiązaniami dla transportu. Komentując powstanie nowej spółki, powiedział, że Volvo Group zachęca pracowników do przedstawiania swoich propozycji rozwiązań biznesowych wspomaganych technologią (Więcej: Volvo Trucks prezentuje nową elektryczną oś o zwiększonym zasięgu).

Zobacz także: Multilateralne sankcje mogłyby zwiększyć skuteczność środków wymierzonych w Rosję

System usprawni pracę kierowców

Zautomatyzowany system sprawi, że kierowca będzie informowany o utracie ciśnienia w jednej z opon. Pomimo że od 6 lipca tego roku to obowiązkowy element wyposażenia nowo homologowanej ciężarówki, dotychczas wielu kierowców jeździło bez niego. Zgodnie z unijnymi zmianami, za dwa lata system ten będzie obowiązkowy w każdym nowo wyprodukowanym ciężkim pojeździe.

Zobacz także: Unilever kupuje elektryczny samochód ciężarowy Volvo

System w wielu przypadkach może pomóc uniknąć nie tylko technicznej usterki, ale i zapobiec poważnemu wypadkowi. Jonas Sandberg, współzałożyciel i Business Developer w Grupie Qamcom powiedział, że dostrzeżono spory potencjał wdrażanego rozwiązania na większą skalę, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Fyrqom i zasobom Volvo Group. Szwedzka korporacja motoryzacyjna w ostatnich latach wspiera rozwój technologii w transporcie, chcąc ugruntować swoją pozycję w rozwijających się technologiach jazdy autonomicznej czy innowacyjnych bateriach do elektryków (Więcej: Volvo inwestuje w słowacką fabrykę. Zakład będzie produkował wyłącznie elektryki oraz Unilever kupuje elektryczny samochód ciężarowy Volvo).

Volvo Trucks dostarczy Amazon 20 elektrycznych ciężarówek

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button