LotniczyTransport

Air Moldova uruchomiła loty do Polski. Połączenia między Kiszyniowem a lotniskiem Warszawa-Modlin

Międzynarodowy Port Lotniczy Modlin będzie współpracował z przewoźnikiem Air Moldova. Narodowy przewoźnik Mołdawii chce rozwijać siatkę połączeń, dodając rejsy do podwarszawskiego lotniska. 

Air Moldova uruchamia rejsy z lotniska w Modlinie

31 października zainaugurowano lot na trasie Kiszyniów-Warszawa. Jak podaje mołdawski przewoźnik, uruchomienie połączeń między Kiszyniowem a Warszawą jest bezpośrednią odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie na przewozy pasażerskie między Polską, Mołdawią i Ukrainą. To również inicjatywa mająca na celu rozszerzenie siatki połączeń Air Moldova, zwiększenia i modernizacji floty po pandemii.

Modlin zyskał nowego klienta i kontynuuje rozwój po trudnych miesiącach po pandemii (Więcej: Ryanair traci monopol w Modlinie. AirMoldova poleci do Kiszyniowa oraz Lotnisko Warszawa-Modlin obsłużyło już ponad 20 mln pasażerów).

Raben

Zobacz także: Norma Euro 7 złagodzona? Ekolodzy oburzeni planami UE

Spory potencjał nowego połączenia lotniczego Warszawa – Kiszyniów

Nowa trasa ma być dużym ułatwieniem w podróżowaniu nie tylko pomiędzy Polską i Mołdawią, ale również krajami Kaukazu, Gruzją i Armenią. Regularne połączenia mają sprzyjać przede wszystkim rozwojowi regionalnemu. To również odpowiedź na rosnącą liczbę uchodźców z Ukrainy w Polsce.

Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin powiedział, że lotnisko w Modlinie staje się pierwszym wyborem dla operatorów lotniczych ze Wschodu. Dodał, że władze warszawskiego lotniska są przekonane, że połączenie to ma spory potencjał, a jego uruchomienie ma uzasadnienie ekonomiczne. Połączenie z Kiszyniowem ma być często wykorzystywane nie tylko przez Polaków i gości z Mołdawii, ale również przez pasażerów z Odessy, Winnicy, Czerniowiec, Humania i innych ukraińskich miast (Więcej: Wydano już ponad milion numerów PESEL dla Ukraińców. Gdzie zatrzymują się uchodźcy? oraz Jaki wpływ na polską gospodarkę będą mieli uchodźcy z Ukrainy?).

Zobacz także: Bezrobocie w Polsce wzrosło, ale spadło – GUS koryguje dane

Przewoźnik Air Moldova zaplanował loty na trasie Kiszyniów – Lotnisko Warszawa-Modlin – Kiszyniów trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i soboty. Na pokładach samolotów dostępne będą dwie klasy usług – biznesowa i ekonomiczna.

Nowy rozkład lotów w Bydgoszczy. Nowością loty do Bristolu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button