LotniczyTransport

PLL LOT chcą przywrócić połączenia do Chin od marca

PLL LOT chcą od marca wznowić połączenia do Chin. W planach są rejsy na dwa lotniska w pobliżu Pekinu.  

LOT – połączenia do Chin mają zostać przywrócone od sezonu letniego

Na początku sezonu letniego PLL LOT planują wprowadzić dwa połączenia do Pekinu. Polski przewoźnik chce realizować rejsy zarówno do Capital, jak i do portu Daxing. Możliwość zarezerwowania biletów pojawiła się już w systemie. Loty mają być realizowane codziennie od 26 marca.

Zobacz także: Nowy rozkład lotów w Bydgoszczy. Nowością loty do Bristolu

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Jak informuje Rynek Lotniczy, powołując się na informacje uzyskane w Biurze Prasowym PLL LOT, ostateczna decyzja o uruchomieniu połączeń musi zostać jeszcze potwierdzona przez stronę chińską. Jak wiadomo, w ChRL kontynuowana jest dyskusyjna polityka zero-COVID, która minimalizuje jakiekolwiek zagrożenie rozprzestrzenienia się wirusa. Restrykcyjne przepisy dotyczą również linii lotniczych, pasażerów czy całego personelu pokładowego. Oznacza to, że jeśli rozporządzenie ze strony chińskiej nie ulegnie zmianom, po przylocie do Chin cała załoga zostanie poddana testom. Jeśli okaże się on pozytywny, na linie lotnicze może zostać nałożony zakaz realizowania połączeń przez dwa tygodnie.

Polski przewoźnik chce wznowić loty do Chin

PLL LOT mają jednak nadzieje na przywrócenie rozkładu lotów, który obowiązywał jeszcze przed wybuchem pandemii w 2020 roku.

Według danych ze strony polskiego przewoźnika połączenia łączące Lotnisko Chopina z portem Pekin-Capital mają być realizowane trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki oraz niedziele). Natomiast loty na nowe, otwarte w 2019 roku pekińskie lotnisko Daxing zgodnie z harmonogramem mają być realizowane w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Pierwszy lot polskiego przewoźnika na nowe lotnisko chińskie odbył się 15 stycznia 2020 roku, a więc kilka tygodni przez lockdownem.

Zobacz także: PKN ORLEN inwestuje w gospodarkę obiegu zamkniętego w Płocku

Jeśli rejsy zostaną przywrócone, czas lotu znacząco ulegnie wydłużeniu, a wszystko przez zamknięcie strefy powietrznej nad Rosją. Rejsy łączące Lotnisko Chopina z chińskimi portami realizowane będą trasą południową. PLL LOT wykorzystają model 787 Dreamliner.

PLL LOT znów powiększa flotę! Przewoźnik dostanie sześć Boeingów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button